• Dzień Strażaka
          • Dzień Strażaka

          • Dnia 24 kwietnia  w naszej szkole gościliśmy Strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Kasince Małej. Z okazji ich zbliżającego się święta chcieliśmy podziękować im za  ich ciężką pracę, niejednokrotnie ratującą zdrowie i życie ludzi. Uczniowie klasy III przygotowali krótką akademię, w której przypomnieli wszystkim jak niebezpieczne są pożary i praca strażaków oraz wyrazili swoją wdzięczność druhom ochotnikom  za działalność ratowniczą i bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi.

            Strażacy przygotowali dla uczniów pokaz pierwszej pomocy. Przypomnieli wszystkim jak należy postępować w razie utraty przytomności, zadławienia czy też oparzenia oraz jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej. Była to cenna lekcja dla nas wszystkich.

        • Rocznica Chrztu Polski
          • Rocznica Chrztu Polski

          • 14 kwietnia obchodziliśmy Święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm RP 22 lutego 2019r. Historycy nie mają , że chrzest Polski jest równoznaczny z narodzinami państwa polskiego. Decyzję Mieszka I uznaje się za najważniejsze wydarzenie w dziejach narodu polskiego, które zdecydowało o całej, późniejszej przyszłości naszego kraju. Z okazji 1057. rocznicy chrztu Polski uczniowie klas 4 -8 przygotowali inscenizację historyczną, przypominając i upamiętniając to wydarzenie.

        • Sprzątanie świata
          • Sprzątanie świata

          •     24 kwietnia  w poniedziałek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji ” Sprzątanie Świata”.  Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska.
                Uczniowie, nawet Ci najmłodsi z oddziałów przedszkolnych, wyposażeni w worki i rękawiczki oraz odblaskowe kamizelki otrzymane od przedstawicieli powiatu limanowskiego ruszyli do walki o czysty teren wokół szkoły. Szkoła Podstawowa nr 3 w Kasince Małej to niesamowita społeczność, której bliska jest troska o naturę i nasze najbliższe otoczenie. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska.
                 Udało się zebrać 8  worków śmieci. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję. Zapamiętajmy-od kondycji Ziemi zależy nasze życie !
                
                                                                                                        Zbigniew Kania

        • Eko-zabawka, Eko-strój
          • Eko-zabawka, Eko-strój

          •    W ramach obchodów „ Dnia Ziemi” w naszej szkole zostały zorganizowane dwa konkursy: Eko- zabawka- ogłoszony wśród przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3, a także Eko-strój- skierowany dla uczniów klas 4-8. Pomysłodawcami konkursów był Samorząd Uczniowski wraz z ich opiekunem Panią Basią Woś.
                Konkurs Eko- zabawka  cieszył się dużym zainteresowaniem, czego dowodem było wiele zgłoszonych prac konkursowych. Uczestnicy konkursu wykorzystując surowce i różne materiały wtórne przygotowali pomysłowe i oryginalne zabawki. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy razem z dzieckiem zaangażowali się w wykonanie zabawki. Chcemy nadmienić, iż komisja miała bardzo trudne zadanie przy wyborze zwycięzców.
                Konkurs na Eko-strój nie cieszył się aż takim zainteresowaniem, gdyż do konkursu przystąpiła tylko jedna uczennica, ale za to zaprezentowany strój zrobił na wszystkich piorunujące wrażenie. Można by rzec, że Asia nie miała żadnej konkurencji;).
                Wszyscy uczestnicy konkursu, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za zaangażowanie.

        • ,,Łączymy pokolenia"
          • ,,Łączymy pokolenia"

          • W marcu Szkolny Klub Wolontariatu wziął udział w konkursie na mini grant realizowany w ramach ,, Korpusu Solidarności - Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030". Otrzymaliśmy fundusze na realizację zaplanowanych działań.

            Pierwszym zaplanowanym działaniem była nauka wyszywania koralikami. W tym celu zaprosiliśmy do współpracy panią Jolantę Majkowską, która pokazała wolontariuszom metodę wyszywania. W dniu 17 kwietnia każdy przygotował zakładkę do książki. W kolejnym etapie tego zadania zakładki będą przeznaczone na sprzedaż wszystkim uczniom szkoły.

        • Sukcesy uczniów
          • Sukcesy uczniów

          • 19 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkoły i Przedszkola w Łostówce odbyła się Gala Finałowa Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczo-Plastycznego „Góralskie Cytanie” Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej – edycja Ziemi Zagórzańskiej, w trakcie której zostały  wręczone nagrody oraz odbyły się występy zespołu „Mali Łostowianie”. Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces – Michał Nawara (kl. VIII) zdobył II miejsce w części czytelniczej oraz wyróżnienie w części plastycznej, Monika Nawara oraz Małgorzata Nawara (kl. III) – wyróżnienia w części czytelniczej, a Paweł Bogacz (kl. III) – wyróżnienie w części plastycznej. Cieszymy się, że uczniowie interesują się kulturą ludową, gwarą zagórzańską i podejmują trud przygotowania się do tego, niełatwego, konkursu.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Dorota Borowiec

        • Akademia Wielkanocna
          • Akademia Wielkanocna

          • Wielkanoc to najważniejsze i najradośniejsze święta w roku liturgicznym. W niedzielę wielkanocną dzwony kościelne brzmią w szczególny sposób, oznajmiają bowiem Zmartwychwstanie Chrystusa i wzywają nas do udziału w uroczystościach. Po rezurekcji można już spokojnie zasiąść do stołu, podzielić się święconym jajkiem i złożyć sobie życzenia.

            Nikt z nas nie wyobraża sobie Wielkanocy bez jej tradycji i symboli – pisanek, baranka, zajączka, wielkanocnej baby czy mazurka. 5 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia organizowana od wielu lat, by przypominać i pielęgnować polskie zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi – te młodsze i te już nieco starsze, przez wielu zapomniane. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klas czwartych i piątych. Przypomniano także, jak powinien wyglądać prawdziwy śmigus-dyngus. Polała się woda, ale nie z wiader, tylko z nieco mniej tradycyjnych, plastikowych jajeczek. Na zakończenie przedstawienia uczniowie złożyli Pani Dyrektor Barbarze Tokarz, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim kolegom i koleżankom życzenia zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt  Wielkanocnych. 

            Następnie życzenia świąteczne złożyła Pani Dyrektor. W radosnym nastroju rozdała dzieciom słodkie jajeczka i kartki świąteczne z życzeniami dla wszystkich zagródczańskich rodzin.

                                                                                                                   

                                                                                                                    Maria Kurowska

        • Droga Krzyżowa w plenerze
          • Droga Krzyżowa w plenerze

          • Każda Niedziela Palmowa już od wielu lat jest dla naszej szkolnej społeczności dniem szczególnym. Właśnie wtedy, wieczorem, wyruszamy na plenerową Drogę Krzyżową drogami Zagródca. Podobnie było i w tym roku. Ze względu na wyjątkową datę – 2 kwietnia, motywem przewodnim naszych rozważań był Ojciec Święty Jan Paweł II. Wspominaliśmy jego nauczanie i przykład życia w 18. rocznicę śmierci. Droga Krzyżowa zaczęła się o godz. 19.00 przy kapliczce na os. Filipiaki, skąd z dużym krzyżem niesionym przez różne stany i grupy z naszej parafii wyruszyliśmy na Golgotę – czyli do Kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Był śpiew, modlitwa i dużo zadumy. Zakończyliśmy naszą Drogę Krzyżową około 21.00 Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem Księdza Proboszcza. Pomimo chłodu, wiatru i deszczu warto było przejść tę wyjątkową Drogę z naszym Zbawicielem.

            Ks. Mateusz Bochenek

          • ,,Nic dwa razy się nie zdarza..."

          •  

            Konkurs poezji śpiewanej i recytatorskiej
            pt. „Nic dwa razy się nie zdarza…”


            I. Cele:
            1. Upowszechnianie poezji m.in. Wisławy Szymborskiej, Juliusza Słowackiego, Adam Mickiewicza,
            Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Danuty
            Wawiłow, Wandy Chotomskiej.
            2. Kształtowanie wrażliwości muzycznej, humanistycznej oraz kultury słowa.
            3. Zainteresowanie uczniów kulturą piosenki poetyckiej,
            4.Doskonalenie umiejętności recytatorów. 
            5. Promocja talentów.

            II. Założenia organizacyjne:
            1.Konkurs jest organizowany w dwóch grupach wiekowych:
            - dla uczniów od kl. I do III
            - dla uczniów od kl. IV do VIII
            2. Konkurs jest przeprowadzany w dwóch kategoriach:
            - turnieju recytatorskiego,
            - turnieju poezji śpiewanej (wykonawcy mogą korzystać z akompaniamentu nagranego na
            pendrive lub wykonywanego na żywo)
            3. Uczestnicy przygotowują do zaśpiewania lub wygłoszenia z pamięci prezentację dowolnie
            wybranego utworu poetyckiego m.in. Wisławy Szymborskiej, Juliusza Słowackiego, Adam
            Mickiewicza, Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Danuty Wawiłow, Wandy
            Chotomskiej.
            4. Termin konkursu: czwartek, 27.04. 2023 r.
            5. Podczas konkursu obowiązuje wykonanie zadeklarowanego utworu literackiego.

            III. Kryteria oceny
            1. Oceny prezentacji dokonuje jury powołane przez organizatora.
            2. Prezentacje oceniane będą pod względem doboru repertuaru, interpretacji utworu, kultury słowa oraz
            ogólnego wyrazu artystycznego; zgodności muzyki z charakterem wiersza, muzykalność, warunków
            głosowych wykonawcy, wartości artystyczne muzyki.

             

        • Program Profilaktyki Uzależnień EGO
          • Program Profilaktyki Uzależnień EGO

          • W dniu 23.03.2023 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kasince Małej zrealizowałem Programu Profilaktyki Uzależnień EGO, na który składają się trzy panele:

             

            I. Zajęcia z młodzieżą – po 90 minut dla każdej grupy (kl. 6; kl. 7 i 8)

            - Co to znaczy, być świadomym

            - Adolescencja – świadomie przeżywam swoje dorastanie

            - Emocje – czym są i do czego służą, jak je przeżywać

            - Istota uzależniania się

            - Na co uważać, jak dbać o siebie

            - Asertywność

             

            II. Szkolenie dla Rady Pedagogiczną – 90 minut

            - Czym jest profilaktyka uzależnień

            - Czynniki ryzyka, czynniki chroniące

            - Zakres profilaktyki

            - Czym są uzależnienia, diagnoza uzależnienia, istota uzależnienia

            - Kiedy profilaktyka, kiedy terapia

            - Uczniowie z rodzin z problemem uzależnienia jako szczególnie zagrożeni

            - Adolescencja

            - Emocje a ryzyko uzależnienia

            - Błędy wychowawcze

            - Rola szkoły w profilaktyce uzależnień

            - Działania profilaktyczne szkoły

             

            III. Pedagogizacja rodziców – 60 minut

            - Uzależnienia

            - Rodzina – role w rodzinie

            - Moje dziecko w okresie adolescencji

            - Emocje a ryzyko uzależnienia

            - Błędy wychowawcze

             

            Cel główny Programu Profilaktyki Uzależnień EGO – nabycie przez młodzież świadomości dotyczącej procesu uzależnienia oraz umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach bez sięgania po środki zmieniające świadomość został zrealizowany poprzez cele szczegółowe:

            - zdobycie  wiedzy na temat tego, czym jest świadomość, rozpoznanie poziomu własnej świadomości;

            - zdobycie wiedzy na temat procesu dojrzewania;

            - zdobycie wiedzy na temat emocji i ich roli w życiu człowieka;

            - nabycie umiejętność rozpoznawania własnych emocji oraz bezpiecznego przeżywania ich;

            - zdobycie wiedzy dotyczącej umiejętności niezbędnych do radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych sprzyjających piciu alkoholu i zażywaniu narkotyków.

             

            Celem głównym szkolenia, w którym uczestniczyli członkowie Rady Pedagogicznej, było przybliżenie uczestnikom roli, jaką szkoła powinna pełnić w profilaktyce uzależnień.

            Podczas szkolenia została poruszona problematyka dotycząca modeli rodzin, z których pochodzą uczniowie, emocji, które przeżywają, oraz błędów wychowawczych popełnianych przez dorosłych w środowisku rodzinnym i szkolnym.

             

            Celem pedagogizacji rodziców było przybliżenie procesu uzależniania się oraz okoliczności, które temu sprzyjają. Omówiono okres adolescencji, który jest pewnego rodzaju pomostem między dzieciństwem a dorosłością, oraz błędy wychowawcze, które mogą popełnić dorośli, w środowisku rodzinnym.

             

             

            Przemysław Paruszewski

          • Droga Krzyżowa w plenerze z Janem Pawłem II

          • Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 3 i Parafia w Kasince Małej serdecznie zaprasza w Niedzielę Palmową wszystkich mieszkańców Kasinki Małej i okolic do udziału w plenerowej drodze krzyżowej, w rocznicę śmierci Św. Jana Pawła II. W tym roku rozpoczniemy od osiedla Filipiaki o godz. 19:00.

            Prosimy o zabranie lampionów lub zniczy.

        • Hazard? Nie daj się wciągnąć!
          • Hazard? Nie daj się wciągnąć!

          • W naszej szkole w dniu 22 marca 2023 r. młodzież uczestniczyła w akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Akcja została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Kampania jest skierowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz wszystkich szkół średnich. Celem przedsięwzięcia jest uświadomienie społeczeństwu, że hazard jest zagrożeniem, które potrafi poważnie zrujnować życie rodzinne, finanse oraz zdrowie. Warsztaty z uczniami były prowadzone przez przedstawicieli skarbowych Pana Jarosława Suflita oraz Pana Mirosława Trzópka, którzy w przystępny sposób omówili temat hazardu występujący w naszym życiu. Ostrzegli młodych uczestników spotkania przed negatywnymi skutkami hazardu, który prowadzi do uzależnienia.


            Szczegółowe informacje:

            https://www.youtube.com/watch?v=0_Eobtz8Z04

             

        • Lekcja z asystentką stomatologiczną
          • Lekcja z asystentką stomatologiczną

          • W związku z realizacją tematów o zdrowiu zawitała do naszej klasy Pani Katarzyna Niedośpiał – mama uczennicy klasy I, która opowiedziała nam o swoim zawodzie.  W swojej pogadance opisała jak przygotowuje miejsce pracy dla pacjenta, w jaki sposób dba o narzędzia stomatologiczne, preparaty, leki. Przypomniała jak dbać o higienę jamy ustnej, żeby była zdrowa, demonstrując przy tym sposób użycia stomatologicznych przyrządów
            oraz szczotkowania zębów, żeby nie tworzyła się na nich próchnica.

            Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie za odwiedziny i życzymy wszystkiego dobrego zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu codziennym.

        • Dzień Kolorowej Skarpetki
          • Dzień Kolorowej Skarpetki

          • 21 marca jest nie tylko pierwszym dniem wiosny, ale również Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnoświatowej akcji. Samorząd Uczniowski stanął na wysokości zadania, organizując szkolne obchody. Uczniowie przyszli w tym dniu w kolorowych skarpetkach nie do pary, pokazując, że różni nas tak niewiele od osób z Zespołem Downa – jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza niepasująca skarpetka. Zakładając ją, zwróciliśmy uwagę na problemy dzieci i dorosłych z Zespołem Downa.
            Na lekcjach uczniowie wykonali papierowe, kolorowe skarpetki oraz wspólnie przygotowali okolicznościową gazetkę. Przeprowadzona została zbiórka pieniężna, której celem jest pomoc rocznej Alusi z Kasinki Małej cierpiącej na Zespół Downa i wadę serca AVSD.
            Nie mogło w tym dniu zabraknąć tradycyjnych sposobów powitania wiosny, a więc spacerów w poszukiwaniu jej pierwszych oznak czy topienia marzanny. Uczniowie urządzili też klasowe kino z popcornem i innymi przekąskami. Wzięli również udział w żywej lekcji przyrody i obejrzeli pokaz sów. Mieli możliwość dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat życia, wyglądu i usposobienia tych drapieżników.
            To był naprawdę kolorowy dzień. Wszyscy podekscytowani wrócili pełni wrażeń do domów.

            Dorota Borowiec

        • Wycieczka do Krakowa
          • Wycieczka do Krakowa

          • 16.03.2023 r. uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły oraz klas VII-VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Kasince Małej wybrali się na wspólną wycieczkę do Krakowa. Najpierw w Nowohuckim Centrum Kultury obejrzeli półtoragodzinny spektakl pt. „Mały Książę”, dzięki czemu przypomnieli sobie treść lektury obowiązkowej. Ta opowieść o małym chłopcu, zamieszkującym planetę niewiele większą od siebie, poetycka opowieść pełna metaforyki i fantastycznych postaci zapada głęboko w pamięć. Może być skierowana do widza w każdym wieku. Wszystko zależy od naszej dojrzałości. Każdy zaczerpnie z historii to, co dla niego najistotniejsze. Dziecko zapamięta niewiarygodne przygody Małego Księcia zagubionego w dorosłym świecie. Młodzież będzie chciała zachować „dziecko” w sobie, a dorośli wyciągną lekcję z postępowania Pijaka, Króla czy Bankiera. Wszyscy jednak zapamiętają jedno: najważniejsza w życiu jest przyjaźń i miłość. Dlatego w sali NCK znaleźli się dorośli, młodzież, dzieci, a nawet przedszkolaki.
            Następnym punktem wycieczki był Park Trampolin GOjump, zgodnie z zasadą „coś dla ducha, coś dla ciała”. Uczniowie mogli poszaleć na trampolinach, popracować nad koordynacją wzrokowo-ruchową, wzmocnić ciało, zwiększyć zwinność i ogólną sprawność. Była to też doskonała okazja do integracji uczniów.
            Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni szczęśliwie wrócili do domów, już planując kolejne wycieczki.

            Dorota Borowiec 

        • Mała - Wielka Artystka
          • Mała - Wielka Artystka

          • Wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej wielu jest takich, którzy osiągają sukcesy w różnych  dziedzinach i próbują rozwijać swoje talenty.

                        Dziś jednak artykuł poświęcam Madzi Niedośpiał – bardzo dobrze zapowiadającej się uczennicy klasy I, którą charakteryzuje pogoda ducha, otwartość, szczerość, ciekawość świata i wielki talent plastyczny.  Ambicja i upór dopełniają wymienione cechy, dzięki czemu śmiało już możemy mówić o niej „Dziewczynka na medal!”  Swoje zainteresowania i pasje rozwija
            w domu i w szkole. Zawsze chętnie bierze udział w konkursach przedmiotowych
            i artystycznych, osiągając  przy tym wysokie wyniki. Ma potrzebę tworzenia i dzielenia się
            z innymi. W klasie lubiana, chętna do pomocy i wsparcia. Taka jest nasza Madzia….I chociaż w szkole dobrze jest wszystkim znana, to jednak postanowiłam wyjść naprzeciw tym, którzy szkołę odwiedzają, aby i oni mogli poznać jej twórcze rzemiosło.

            Na górnym korytarzu pojawiła się pierwsza wystawa prac Małej-Wielkiej Artystki. Ufam, że nie ostatnia i że będzie ona kluczem do otwarcia bram wielkiego artystycznego świata. Czego z  całego serca życzę…….:)

             

                                                                           Wychowawczyni – Agata Zięba

        • Hołd Żołnierzom wyklętym
          • Hołd Żołnierzom wyklętym

          • 2 marca uczniowie naszej szkoły oddali hołd żołnierzom wyklętym, poświęcając ich pamięci uroczysty apel. Byli to bohaterowie walczący po II wojnie światowej o wolną Polskę, wolną od komunizmu i wpływów Związku Radzieckiego. Żołnierze podziemia antykomunistycznego walczyli w partyzantce, ukrywali się w lasach, narażali swoje życie i bezpieczeństwo swoich rodzin. Atakowali więzienia, posterunki milicji i oddziały wojska. Nie mieli nic do stracenia, władze prześladowały byłych żołnierzy Armii Krajowej : skazywano ich na śmierć, hańbę, a później na zapomnienie... Żołnierze niezłomni - żołnierze wyklęci, mordowani zdradziecko, zakopywani w bezimiennych mogiłach. Nazywani zdrajcami, mordercami, bandytami... Dopiero po upadku komunizmu Polska zaczęła sobie przypominać o swoich bohaterach. Uczniowie przypomnieli postać świadka tamtych tragicznych wydarzeń, człowieka o którym tak niewiele wiemy, a mieszkał obok nas, w Kasince Małej. Pan Wincenty Perz, bo o nim mowa, był partyzantem z czasów II wojny światowej, żołnierzem AK, po wojnie żołnierzem wyklętym. Przyszło mu za to za to zapłacić wysoką cenę, aresztowany w 1946 roku, skazany został na 65 lat więzienia. Zwolniono go na szczęście na mocy amnestii w 1953. Zaraz po wojnie współpracował z bardzo znanym partyzantem, Józefem Kurasiem, ps. Ogień. Narratorzy przypomnieli szczegóły biografii Pana Perza, spełniając Jego marzenie, aby następne pokolenia nie zapomniały o przeszłości... Całość uświetniły piękne pieśni patriotyczne w wykonaniu uczennic klas 5 - 7, które musiały wykonać je, na prośbę publiczności, na bis

            Nagrania śpiewu :

          • Ogłoszenie Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej o rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klasy I na rok szkolny 2023/2024

          • Szanowni Rodzice !

            Informujemy, że od  1  - 31 marca 2023 roku rozpoczynamy rekrutację do oddziału przedszkolnego   na nowy rok szkolny.Wnioski o przyjęcie dziecka można  pobrać bezpośrednio w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej ( zakładka - DLA RODZICÓW.Rodzice dzieci już uczęszczających do naszego przedszkola składają deklarację  o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej w roku szkolnym 2023/2024.Kandydaci do kl. I zamieszkali w obwodzie szkoły przyjmowani  są z urzędu  na podstawie zgłoszenia rodziców.Rekrutacja do klasy I dotyczy tylko dzieci zamieszkałych poza obwodem naszej szkoły.W razie pytań prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w godzinach 8.00- 16.00,tel: 18 33 13 113 lub mailowo: sp3kasinkamala@mszana.pl

        • Karnawał
          • Karnawał

          • W tłusty czwartek 16 lutego odbyła się zabawa karnawałowa. Muzyka rozbrzmiewała w szkole od samego rana, najpierw w przedszkolu, a następnie w starszych klasach. Na ten dzień Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniejszą maskę karnawałową wykonaną własnoręcznie. Uczniów wystrojonych w różne stroje ciężko było rozpoznać gdy dodatkowo założyli maskę na twarz. Komisja w składzie : opiekun Samorządu Barbara Woś i członkowie SU Julia Kucharzak, Michał Nawara, Zofia Brania, Alicja Nawara miała trudną decyzję przy wyborze zwycięzców.

            PRZEDSZKOLE:

            I miejsce - Jacek Kucharzak

            II miejsce - Anna Mucha

            III miejsce - Szymon Kaleta

            Wyróżnienia:

            Gabriel Michalak

            Antoni Proszek
             

            KLASY I - III

            I miejsce - Arleta Nawara

            II miejsce - Weronika Cieżak

            III miejsce - Alicja Nawara

            Wyróżnienie:

            Liliana Nadkańska

            Karolina Kucharzak

             

            KLASY IV - VIII

            I miejsce - Joanna Nawara

            II miejsce - Ewelina Majkowska

            III miejsce - Alicja Nawara

             

            Wszystkim gratulujemy pomysłów i zaangażowania.

  • Galeria zdjęć

      brak danych