• Dzień Przedszkolaka

• Edukacja przedszkolna odgrywa bardzo ważną rolę w życiu kilkuletniego człowieka. Przedszkole kształtuje jego dojrzałość emocjonalną, umiejętność funkcjonowania w grupie oraz samodzielność.

W dniu 20 września odbywa się Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nasze dzieci z obu oddziałów również dziś świętowały. Odbyły się zabawy w kole, wyścigi rzędów oraz pyszny poczęstunek. Każde dziecko wróciło do domu z dyplomem z tej okazji.

• 83 Rocznica Sowieckiej agresji na Polskę / Wybory Samorządu Uczniowskiego

• Wielu Polaków nie zdaje sobie sprawy z rozmiaru zniszczeń i strat poniesionych przez Polskę na skutek agresji sowieckiej 17 września 1939 r. Agresja III Rzeszy Niemieckiej z 1 września miała zawsze miejsce w polskiej pamięci, w przeciwieństwie do daty agresji sowieckiej, która powinna być znana Polakom.Do 1989 r.atak ZSSR z 17 września był tematem tabu. Tak samo jak kwestia mordów dokonanych na Polakach w Katyniu i innych miejscach ZSRR. Prawdę tę przypomnieli uczniowie kl. VI Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej zebranym na apelu z okazji tragicznych wydarzeń września 1939 r. Na koniec uczczono ofiary II wojny światowej minutą ciszy.

W tym dniu Pani Dyrektor Barbara Tokarz przedstawiła społeczności szkolnej wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego, gratulując wygranym i życząc wielu sukcesów w sprawowaniu tak zaszczytnych funkcji.

Oto wyniki:

Przewodnicząca – Julia Kucharzak

Zastępca – Alicja Nawara

Skarbnik – Michał Nawara

Sekretarz –Joanna Nawara

Członkowie: Zofia Brania, Stanisław Nawara, Wojciech Łojas

Opiekun SU – Pani Barbara Woś

• Akcja Sprzątanie świata - Polska 2022 - Wszystkie śmieci są nasze!

• 15 września w czwartek nasza szkoła przyłączyła się do 29 edycji Akcji Sprzątanie świata- Polska, której inicjatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.

Jak wszyscy wiedzą na Zagródcu tworzymy niesamowitą społeczność, której bliska jest troska o naturę i nasze najbliższe otoczenie.

Już z samego rana, korzystając z pogodnej aury uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli w teren Zagródca  by zebrać zalegające śmieci. Udało się zebrać 5 dużych worków śmieci.

Teraz, zgodnie ze słowami Wojciecha Młynarskiego:

„Posprzątajmy Polskę, wszędzie, wzdłuż i wszerz, z tych wczorajszych śmieci, z tych jutrzejszych też"

Zbigniew Kania

• Udział w Mszy Świętej na Polanie ,,Mogiła"

• W niedzielę 4 września 2022 r. starsi uczniowie naszej szkoły z opiekunami, Panią Dyrektor i pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystościach w Kasinie Wielkiej na przysiółku „Mogiła” upamiętniających rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz żołnierzy 24. Pułku Ułanów z Kraśnika z jednostki 10. Brygady Kawalerii Wojska Polskiego, którzy zginęli w walce z najeźdźcą na terenie Gminy Mszana Dolna. Przed Mszą świętą delegacjezłożyły kwiaty pod pomnikiem, po nabożeństwiemłodzież z ZSiP nr 2 w Kasinie Wielkiejprzedstawiła patriotyczny program artystyczny. Uroczystość zakończyły wystąpienia władz gminy oraz gości. Uczestnicy spotkania mogli podziwiać replikę czołgu Vickers oraz spróbować wojskowej grochówki.

Co roku, na początku września, przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe, młodzież szkolna oraz mieszkańcy gminy Mszana Dolna gromadzą się na Polanie „Mogiła”, by modlić się przy pomniku poświęconym żołnierzom, którzy zginęli 4 września 1939 r. w walkach o Kasinę Wielką. W rejonie „Mogiły” przebiegała linia obrony, która miała na celu zatrzymanie wroga przedzierającego się ze strony Słowacji na teren Polski. Walczył tam 24 Pułk Ułanów wsparty batalionem KOP, kompanią tankietek oraz kompanią czołgów Vickers E.

Udział w uroczystości był naszym świadectwem wychowania patriotycznego młodzieży i wyrazem pamięci o ofiarach walk niepodległościowych.

• Kolejne wakacje za nami

•

1 września powitał nas radośnie. Już od samego rana świeciło delikatne słońce i budziło uczniów do rozpoczęcia kolejnej przygody szkolnej.

Rozpoczęcie roku szkolnego i przedszkolnego 2022/2023 odbyło się bardzo uroczyście. Najpierw na Mszy Świętej w intencji nauczycieli, pracowników , uczniów i rodziców rozbrzmiewały dźwięki gitar, skrzypiec i śpiewu dziewcząt, a słowa ,, Nie bój się wypłyń na głębię" przytoczone przez ks. Mateusza zachęcały do podjęcia trudu rozwijania własnych umiejętności.

Następnie w szkole zaśpiewaliśmy hymn państwowy oraz hymn szkoły, po czym minutą ciszy uczciliśmy pamięć żołnierzy poległych w obronie naszej Ojczyzny.

Na koniec Pani dyrektor przedstawiła wychowawców poszczególnych klas, po czym uczniowie udali się do swoich sal na pierwsze powakacyjne pogawędki.

• Zajęcia adaptacyjne dla przedszkolaków

• W miniony wtorek 30 sierpnia w naszej szkole odbyły się zajęcia adaptacyjne dla
            najmłodszych przedszkolaków. Miały one na celu zapoznanie dzieci z nową rzeczywistością, która
            czeka na nich od pierwszego września. Czas spędzony w przedszkolu powinien kojarzyć się z czymś
            miłym i przyjemnym. Także tym razem przedszkolaki wraz z rodzicami wypełniły czas na zajęciach
            zabawami ruchowymi i integracyjnymi, poznały salę przedszkolną oraz inne pomieszczenia w szkole.
            Dzieci otrzymały swoje znaczki, które będą im towarzyszyły przez cały rok , a na koniec podczas
            wykonywania pracy plastycznej ozdobiły pięknie czapeczki z papieru.