• To nie koniec. To początek….
          • To nie koniec. To początek….

          •  

             

            ,,Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna.” 

            [ks. Jan Twardowski]

            23 czerwca 2022 r. to ważny dzień w historii naszej szkolnej społeczności. Podczas uroczystej akademii pożegnaliśmy ósmoklasistów, którzy zakończyli swoją edukację w murach naszej szkoły. Akademia rozpoczęła się od pożegnania absolwentów przygotowanego przez uczniów klasy VII. Podczas prezentacji multimedialnej mieliśmy możliwość zobaczyć, jak wszyscy zmienili się na przestrzeni lat. Po występie swoich młodszych kolegów uczniowie klasy VIII przestawili w humorystyczny sposób, jak wyglądała ich edukacja od klasy 1 do 8. Następnie skierowali w stronę nauczycieli, rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły słowa wdzięczności i podziękowań za ich pracę oraz wspólnie spędzone lata. Pani Dyrektor Barbara Tokarz w swoim przemówieniu skierowała ciepłe słowa do wszystkich zebranych, dziękując za wspólne lata nauki, radości i trosk. Wraz z wychowawczynią wręczyła dyplomy ukończenia szkoły podstawowej ósmoklasistom oraz listy gratulacyjne ich rodzicom.

            Kochani ósmoklasiści… a właściwie już absolwenci! Jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego dobrego. Wykorzystajcie jak najlepiej zdobytą wiedzę. Stawiajcie sobie ambitne cele. Niech młodzieńczy entuzjazm i ciekawość świata nigdy Was nie opuszczają. Miejcie odwagę i wytrwałość, by realizować swoje marzenia. Jesteśmy z Was dumni. Powodzenia w nowym rozdziale Waszego życia! Wszak każdy koniec jest przecież początkiem czegoś nowego…

            Zaś 24 czerwca 2022 r. zabrzmiał w naszej szkole dzwonek oznajmujący powitanie wakacji. Rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca. Najpierw podczas Mszy Świętej sprawowanej przez ks. Mateusza Bochenka dziękowaliśmy Bogu za szczęśliwie, bezpiecznie przeżyty czas nauki. Następnie w szkole Pani Dyrektor podsumowała kończący się rok szkolny. Podziękowała serdecznie wszystkim rodzicom, którzy nie szczędzą wysiłku, wspierają szkołę w podejmowaniu różnorakich przedsięwzięć. Słowa uznania skierowała do uczniów, gratulując im wytrwałości w ciężkiej pracy i dziękując za zaangażowanie w zdobywanie wiedzy i promowanie szkoły. Uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Dyplomy oraz książki wręczono także za najwyższe lokaty w konkursach, za czytelnictwo, pracę w samorządzie szkolnym oraz wzorową frekwencję.

            Uczniowie wyróżnieni w tym roku szkolnym to:

            Kl. I

            Żądło Antoni

            Grzyb Tobiasz

            Julia Ząbczyńska

            Michał Filipiak

            Arleta Nawara

            Liliana Nadkańska

            Piotr Ząbczyński

            Kl. II

            Nawara Małgorzata

            Niedośpiał Kamila

            Nawara Bartosz

            Bogacz Paweł

            Cieżak Weronika

            Kl. III

            Kubowicz Wiktor

            Polański Marcin

            Kl. IV

            Majkowska Ewelina

            Mucha Marcin

            Nawara Alicja

            Nawara Małgorzata

            Niedośpiał Mateusz

            Kl. V

            Batko Ewa

            Brania Zofia

            Nawara Joanna

            Nawara Stanisław

            Niedośpiał Agnieszka

            Kl. VI

            Filipiak Mateusz

            Nawara Artur

            Szarek Lidia

            Kl. VII

            Łojas Wojciech

            Nawara Michał

            Ceklarz Roksana

            Kl. VIII

            Batko Aleksander

            Majkowska Zuzanna

            Nawara Patryk

            Żądło Magdalena

            Grzyb Nikodem

            Osiągnięcia uczniów świadczą o tym, że wynoszą oni z murów szkoły ogromną wiedzę i wiele cennych umiejętności. Jesteśmy przekonani, że doskonale poradzą sobie w kolejnych klasach i etapach edukacji. Siedmioro uczniów zostało wytypowanych do otrzymania Stypendium Wójta Gminy Mszana Dolna. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym osiągniętych sukcesów i życzymy udanego, zasłużonego wakacyjnego wypoczynku oraz dobrych wrażeń i wspomnień.

            Anna Kawula

        • Mamy już 25 lat!
          • Mamy już 25 lat!

          • To już 25 lat istnienia Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej. Ten wspaniały jubileusz społeczność Zagródca świętowała 19 czerwca 2022 r. i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

            Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, której przewodniczył Biskup Jan Zając, a koncelebrowali Dziekan dekanatu Mszana Dolna i Proboszcz Parafii Kasinka Mała – Ks. Prałat Tadeusz Dziedzic oraz Ks. Profesor Władysław Majkowski. O oprawę muzyczną nabożeństwa zadbała schola „Jedność”, liturgiczną – uczniowie szkoły. Po Mszy Świętej Gości z wielką radością powitała Dyrektor Szkoły – Pani Barbara Tokarz.Przypomniała też historię placówki i zwróciła uwagę na wspaniałą tradycję szkoły. Uroczystość swą obecnością zaszczyciło wielu znamienitych gości: Ks. Jan Zając, Ks. Paweł Sowa, Ks. Edward Łatka, Ks. Dominik Popielarczyk, Wójt Gminy Mszana Dolna – Pan Bolesław Żaba, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Jan Chorągwicki, Radni Gminy Mszana Dolna, Sołtys wsi Kasinka Mała – Pani Helena Kania, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie – Pani Teresa Szczurowska, byli Dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej: Pani Zofia Leśniak, Pani Ewa Lis, Pani Czesława Łabuz Pani Agata Zięba oraz Dyrektorzy szkół podstawowych z terenu Gminy Mszana Dolna, Prezes OSP Kasinka Mała – Pan Mariusz Grzyb, Komendant OSP – Pan Wojciech Bogacz, pielęgniarka szkolna – Pani Maria Lis, Prezes Stowarzyszenia Zagródczańska Wspólnota Kulturalna „Zagródcanie” – Pan Krzysztof Nawara, Kapelmistrz orkiestry „Sami Swoi” – Pan Józef Majkowski. Nie mogło również zabraknąć nauczycieli pracujących w zagródczańskiej „trójce” na przestrzeni 25 lat, nauczycieli i pracowników emerytów – Pani Elżbiety Ceklarz, Pani Stanisławy Łacnej oraz budowniczego Szkoły – Pana Stanisława Polańskiego i fundatorki sztandaru – Pani Janiny Polańskiej.Na pamiątkę udziału w wydarzeniu goście otrzymali okolicznościowe upominki, a dla wszystkich mieszkańców Zagródca przygotowano film w formie wiadomości telewizyjnych upamiętniający 25 lat istnienia Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej. Życzenia przesłali również goście, którzy nie mogli przybyć na uroczystość osobiście: Prezes Stowarzyszenia Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej – Dyrektor SP w Łostówce Pani Janina Flig oraz Założycielka i wieloletni prezes tego Stowarzyszenia – Pani Elżbieta Wojtan.

            Z uwagą  wysłuchaliśmy słów Wójta Gminy Mszana Dolna – Pana Bolesława Żaby, Starszego Wizytatora Kuratorium w Krakowie – Pani Teresy Szczurowskiej, Dyrektorów szkół z terenu Gminy Mszana Dolna oraz Księdza Profesora Władysława Majkowskiego.  Otrzymaliśmy wiele ciepłych życzeń i, jak na urodziny przystało, prezenty, za które serdecznie dziękujemy. – dodaje Dyrektor Szkoły.

            Przez 25 lat szkoła doskonale łączyła we wspólnych działaniach pokolenia mieszkańców Zagródca, co zostało podkreślone w części artystycznej – na scenie wystąpiliuczniowie, nauczyciele, absolwenci i rodzice. Przedstawienie przypomniało zgromadzonym najważniejsze fakty z życia Patrona Szkoły – Świętego Jana Pawła II i w szczególny sposób podkreśliło rolę rodziny i wzajemnej miłości, dobroci, życzliwości w relacjach międzyludzkich. Była to również okazja do zaprezentowania wielu talentów uczestników – wokalnych, tanecznych, muzycznych, teatralnych.

            Po występie nie mogło zabraknąć gorącego posiłku i tortu jubileuszowego oraz gromkiego „Sto lat!”. Jubileusz 25-lecia szkoły zbiegł się z jeszcze jednym ważnym wydarzeniem. Pani Dyrektor Barbara Tokarz również obchodzi 25-lecie swojej pracy w Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej i z tej okazji grono pedagogiczne złożyło jej życzenia oraz wręczyło wiązankę 25 róż. Nie zabrakło gorących podziękowań i łez wzruszenia.

            Na zakończenie uroczystości przyjemne chwile rozmów i wspomnień ze szkolnych lat umiliły występy orkiestry „Sami Swoi” oraz scholi „Jedność”.

            Niedzielne święto zagródczańskiej „trójki” było wyjątkową okazją, by przypomnieć bogatą historię szkoły, wrócić wspomnieniami do chwil spędzonych w jej murach i spotkać przyjaciół z lat szkolnych.

            Dziękujemy wszystkim, którzy w tym szczególnym dniu zawitali w murach naszej dostojnej jubilatki. – podsumowują organizatorzy.

             

            Dorota Borowiec

        • Moja szkoła OSE w projekcie ESA dla OSE
          • Moja szkoła OSE w projekcie ESA dla OSE

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie dotyczącym tematu „Moja szkoła OSE w projekcie ESA dla OSE”. Stworzyli plakaty, z których jury na etapie szkolnym wyłoniło jedną pracę konkursową i wysłało ją zgodnie z regulaminem organizatora.Szkoły należące do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) mogą korzystać z projektów„ESA dla OSE”, w ramach których uczniowie, rodzice i nauczyciele uczą się działać na rzecz ochrony czystego powietrza. Zamysł uwzględnienia problematykę smogu, przyczyny jego powstawania, szkodliwy wpływ na zdrowie oraz możliwości działań, które pozwalają na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.

                       red. M. Piwko-Bieniek

             

        • „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”
          • „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”

          • W dobie nowoczesnej techniki, gier komputerowych i smartfonów, trudno jest zachęcić dzieci do czytania książek, a tym bardziej lektur. Aby zainspirować dzieci do czytania, od września  2021 r. wprowadzona została do klas II i III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II innowacja autorstwa Honoraty Szaneckiej, popularyzującą czytelnictwo wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej, której założeniem było zachęcenie dzieci do czytania książek poprzez aktywną działalność edukacyjną.

            Innowacja opierała się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem.

            W bieżącym roku szkolnym 2021/22 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kasince Małej realizowany był program „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” ogólnopolski projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I – III.

            Wprowadzenie innowacji przyniosło wymierne korzyści dla rozwoju naszych wychowanków, jak  i samej placówki.

            Głównym jej celem było:

            • rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
            • rozwijanie aktywności czytelniczej,
            • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
            • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
            • zgłębianie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody
            • wspieranie młodych ludzi w myśleniu o swojej karierze, jak o czymś, co się dynamicznie
            • zmienia, jak o nie mającym końca procesie uczenia się i odkrywania siebie,
            • integracja zespołu klasowego,
            • współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.

            Podjęte działania:

            We wrześniu rodzice wyrazili zgodę na udział drugo i trzecioklasistów w projekcie „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”.

            Innowację pedagogiczną „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” realizowano w czasie zajęć edukacji wczesnoszkolnej oraz świetlicy. Zajęcia odbywały się średnio 4 razy w miesiącu podczas realizacji poszczególnych modułów.

            Innowacja opierała się na twórczych i aktywizujących działaniach mających na celu rozwijania techniki czytania. Wykorzystanie twórczego potencjału uczniów, poprzez realizację poszczególnych modułów oraz przygotowanie młodego pokolenia do zdobywania wiedzy.

            W ramach przedsięwzięcia „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” uczniowie poznali interesujące lektury. Uczestniczyli w pracach plastyczno-technicznych związanych z realizacją poszczególnych modułów.

            W każdym z modułów wybrana była jedna lektura, do której wykonano wymagane zadania. Lektury były czytane przez nauczycieli.  Po zrealizowaniu każdego modułu nauczyciel umieszczał na stronie projektu sprawozdanie w formie opisu i kilku zdjęć i otrzymywał od autora projektu potwierdzenie realizacji tego modułu.

            Tematyka zajęć realizowana była zgodnie z harmonogramem. Zrealizowano zajęcia z trzech modułów. Na poniższych zdjęciach prezentujemy fotograficzną relację z realizacji omawianych lektur klas II – III.

            I MODUŁ od 01.10.2021r. do 31.12.2021r.

            Uczestnicy z klasy II i III ze Szkoły Podstawowej im. Jana  Pawła II w listopadzie  2021 r. zakończyli pracę nad I modułem PODRÓŻE MAŁE I DUŻE. Projekt został realizowany wg scenariusza „PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”.Uczniowie rozpoczęli zajęcia od zabawy pt. „Pakujemy walizkę”, do której każdy z uczestników spakował przedmiot mówiąc, co spakował, a kolejna osoba powtarzała, co w niej już się znajduje i dodawała kolejną rzecz od siebie.

            Dzieciz głębiły również tajniki zawodów poruszając się po internetowej stronie pt. „Odwiedzamy miasto zawodów”. Stworzyli  makietę pt. „Miasto zawodów” wykorzystując proponowane materiały: budynków  i postaci  oraz kolorowanki z zawodami.  Następnie klasa wybrała książką pt. „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego, którą przeczytała z nauczycielem. W ramach I MODUŁU uczniowie obejrzeli film promujący projekt oraz wykonali w grupach makietę przedstawiającą dwie dowolne sceny z przeczytanej lektury. Był to „ Uratowany przez żyrafy”; „Wyspa hipopotamów”. Makieta składała się ze zwierząt wykonanych z tektury oraz innych dodatków związanych z treścią rozdziału.

            Kolejnym zadaniem było wykonanie plakatu pt. „Przerwa na czytanie”, który miał  zachęcać innych do czytania papierowych książek oraz sięgania po nie w każdej chwili. Plakat ten promował również ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo pod tym samym tytułem. Dodatkowo nasi milusińscy zrobili planszę informacyjną o  książce „Afryka Kazika”.

            Następnym wybranym przez uczniów przedsięwzięciem było zaprojektowanie i wykonie zakładek do książek, które nawiązywały do przeczytanej lektury Dzieci odrysowały zwierzęta afrykańskie z przygotowanych szablonów. Każdy z uczestników mógł wybrać  zwierzątko, które najbardziej lubi, odrysować je i wyciąć. Do prac uczniowie dodali ogonki z kolorowych koralików, które nawlekali na kordonek. Zakładki zostały powieszone w galerii małego artysty. Po ekspozycji, każdy mógł oddać swoje dzieło ulubionej osobie.

             

             

            II MODUŁ od 01.01.2022r. do 31.03.2022r.

            NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY

            II moduł  klasa II i  III realizowała na podstawie lektury pt. „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą" Agnieszki Frączek. We  lekturnikach dzieci uzupełniły kartę związaną z omawianym zawodem. Wypełniły metryczkę związaną z książką, narysowały główną postać pisarz oraz napisały o nim jaki był i co go wyróżniało,w tym celu wypełniły kartę pracy pt. „Atrybuty”, w której napisały,co posiada pisarz i wykonały je z różnych materiałów korzystając z kolorowych bloków, papieru, kleju, nożyczek, plasteliny.

            Młodzi uczestnicy bawili się w pisarza oraz w ilustratora. Polegało to na namalowaniu kolejnej części czytanej lektury oraz nadaniu historyjkom obrazkowym rymowane tytuły II część książkipt. „Rany Julek! ….”: Jak Julka użądliła pszczółka; Witamina C dobrze się ją je!; Jak Julek gonił kurę i wywalił się na murek!;Jak Julka bolał brzuszek od zjedzenia nadmiaru gruszek; Kto spadł z dachu i miał nogę złamaną, a rękę w temblaku?; Buda zbudowana przez  Maksa i Julka dla kota i Pimpulka; Jak Julek hodował ogórek i zrobił z niego żurek; Śpiew kota i Julka rozbawił szczupłego Pana Kurka; Jak Jurek na opak odnalazł sarkofag; Jak Julek zrobił jajecznicę z piórek; Jak Julek i Maks kopali piłeczkęi rozbili szybeczkę; Jak Julek poszedł na grzyby i przyniósł ryby!;Jak Julek oglądał chmurki i wymyślał bzdurki.

            W  klasie zorganizowana została  „WYSTAWKA” na temat czytanej lektury pt. „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą". Nauczyciel wspomagający wraz z wychowawcą i uczniami kl. II i III wywiesili gazetkę przedstawiającą sylwetkę poety Juliana  Tuwima oraz jego wiersze.

             Obowiązkowym zadaniem  jakie wykonały dzieci była zabawa „Kto to powiedział”, czyli poznajemy zawody. Korzystając z tablicy interaktywnej dzieci czytały i odpowiadały na zagadki.

            Kolejnym wyzwaniem było „ Biuro detektywistyczne” i zdobycie informacji na temat osoby, która wykonuje omawiany zawód. Uczestnicy pracowali w grupach podobnie jak w I części modułu. Grupy wyznaczyły lidera, a następnie wykonały rysopis poszukiwanego, mając dostęp do encyklopedii, aby zapoznać się z danym  pojęciem oraz inne przybory tj. flamastry, kredki, ołówki. Uczniowie stworzyli RYSOPIS poszukiwanego zawodu pisarza tworząc rysunek  i krótki jego opis.

             

            III MODUŁ od 01.04.2022r. do 31.05.2022r.

            NA RATUNEK

            W LEKTURNIKU uczniowie uzupełnili strony związane z trzecią przeczytaną lekturą pt. „Jak Wojtek został strażakiem” Czesława Janczarskiego. Namalowali ważnego bohatera oraz uzupełniali  karty pracy  zgodnie z zamieszczonymi poleceniami. Opisali i namalowali ważne „Atrybuty” strażaka.

            Korzystając z tablicy interaktywnej  odpowiadali na  pytania  związane z kolejnym wyzwaniem pt. „Łamiemy stereotypy zawodowe”. Uczniowie wykonali plakat łamiące stereotypy zawodowe, czyli rysowali przedstawiciela omawianego zawodu, płci odmiennej, niż jest to standardowo przyjęte.

            Druga i trzecia klasa wykonała „Lekturę na wieszaku". Dzieła te były związane z treścią przeczytanej lektury. Uczniowie pracowali w grupach. Następnie swoje prace zaprezentowali innym. Prace były pomysłowe,  zawierały labirynt, obrazki, które można było ułożyć w kolejności oraz quiz.

            Ciekawym wyzwaniem było zrobienie przez uczestników makiety wsi Kozie Różki, w której to mieszkał nasz główny bohater Wojtek. Każdy z uczniów był bardzo zaangażowany podczas realizacji projektu.

             

             

            Realizatorzy programu:

            M. Piwko-Bieniek i B. Łojas

             

        • Kolejne sukcesy w konkursach
          • Kolejne sukcesy w konkursach

          • Nasi uczniowie corocznie biorą udział w Konkursie Czytelniczo-Plastycznym „GÓRALSKIE CYTANIE” Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej Ziemi Zagórzańskiej. W tegorocznej edycji konkursu troje uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych – w kategorii czytelniczej Nikodem Grzyb (kl. 8) zdobył I miejsce, a Małgorzata Nawara (kl. 2) miejsce II. W konkursie plastycznym III miejsce przyznano Weronice Cieżak (klasa II). Cieszy fakt, że uczniowie kultywują gwarę zagórzańską i są zainteresowani literaturą regionalną.

            Gratulujemy sukcesu!

            Dorota Borowiec

        • Nagrodzeni w konkursie KRUS
          • Nagrodzeni w konkursie KRUS

          • 9 czerwca naszą szkołę odwiedził przedstawiciel KRUS – u, aby wręczyć nagrody i dyplomy uczniom biorącym udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy” oraz Ogólnopolskim Konkursie dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. Michał Nawara (kl. VII) zajął I miejsce w etapie powiatowym konkursu, a wyróżnienia otrzymali Alicja Nawara (oddział przedszkolny) oraz Miłosz Cieżak (oddział przedszkolny). Pozostałym uczestnikom za udział w konkursie wręczono dyplomy oraz książki.

            Był to także ważny dzień dla uczniów kl. IV, którym Pani Dyrektor oraz Pan Wiesław Wasilewski wręczyli karty rowerowe, potwierdzając tym samym ich wiedzę i umiejętności w zakresie jazdy na rowerze oraz znajomości przepisów ruchu drogowego.

            Dorota Borowiec

        • A na koniec... Lubogoszcz
          • A na koniec... Lubogoszcz

          •  Ósma klasa wyruszyła na dwudniową wycieczkę do Bazy Szkoleniowo - Wypoczynkowej „Lubogoszcz”. Pomimo początkowo złej pogody, nie tracili humoru. Po rozlokowaniu się w domkach, wyruszyli czarnym szlakiem na szczyt. Czas spędzali aktywnie. Był mecz w siatkówkę oraz piłkarski pojedynek. Dzień zakończyli ogniskiem oraz wspólnym śpiewem. Wrażeń i wspomnień mnóstwo - to ciekawe wycieczkowe zakończenie nauki w szkole podstawowej. Najlepiej pokazują to załączone w galerii zdjęcia.

                                                                                                                                        red. Anna Kawula

        • Dzień Dziecka
          • Dzień Dziecka

          • Szkoła to miejsce, w którym zawsze hucznie obchodzi się Dzień Dziecka. W tym roku także nie zabrakło atrakcji dla naszych uczniów i przedszkolaków. Przedszkole ten dzień spędziło na terenie szkoły. Dzieci brały udział w przygotowanym dla nich torze przeszkód, a także samodzielnie mogły zrobić popcorn. Po pysznym poczęstunku przedszkolaki wyszły na plac zabaw, gdzie były robione dla nich wielkie bańki mydlane, sami także mogli spróbować swoich sił w ich wykonywaniu.Klasa II i III została zaproszona do Państwa Filipiaków, którzy przygotowali dla nich wspaniałe atrakcje: wata cukrowa, kiełbaski z grilla, zabawy na trampolinie . Uczniowie byli zachwyceni pobytem w nowym miejscu.Starsze klasy zorganizowały sobie palenie ogniska i pieczenie kiełbasek. Nie zabrakło też pysznego popcornu i aktywności fizycznej na boisku szkolnym.Mamy nadzieję 1 czerwca był dniem radości dla wszystkich naszych dzieci. Janusz Korczak mówił : „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Powinniśmy o tym pamiętać nie tylko od święta, ale także na co dzień.

                                                                                                                          red. Agnieszka Bogacz

        • XXII Konkurs Papieski
          • XXII Konkurs Papieski

          • Konkurs został zorganizowany przez Ochotnicze Hufce Pracy.Celem konkursu było ukazanie wartości życia w harmonijnej i szczęśliwej rodzinie opartej na małżeństwie, wskazanie rodziny jako bezpiecznego i pełnego miłości środowiska dla dzieci, osób niepełnosprawnych, chorych i starszych oraz przypomnienie i wskazanie młodzieży ponadczasowych i uniwersalnych wartości płynących z nauczania świętego Jana Pawła II.

            Na tegoroczny Konkurs Papieski odbywający się pod hasłem „Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę!, napłynęło 1080 prac, w tym 254 prace fotograficzne i 826 plastycznych. Komisja oceniająca twórczość młodych artystów stanęła przed trudnym zadaniem.” Prace zostały wykonane przez uczestników Ochotniczych Hufców Pracy oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego kraju. Z naszej szkoły udział w konkursie wzięli uczniowie: Małgorzata Nawara kl.II, Weronika Cieżak kl. II i Kamila Niedośpiał kl. II. Laureatem konkursu została Małgorzata Nawara z klasy II, którą wyróżniono za pracę fotograficzną, przedstawiającą szczęśliwą rodzinę. Serdecznie gratulujemy Małgosi!

    • Galeria zdjęć

        brak danych