• Jak nie czytam jak czytam

• Nasza szkoła po raz pierwszy zgłosiła swój udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.  Jest to najpopularniejsza akcja czytelnicza w Polsce, zainicjowana przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Jej głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, promocja czytania dla przyjemności, pokazanie, że czytanie nie musi kojarzyć się z przymusem lecz z miłą, dostępną dla każdego formą spędzania czasu.

Punktualnie o godzinie10.00,siódmego czerwca cała społeczność szkolna przystąpi do akcji czytelniczej, promowanej przez plakaty wywieszone na drzwiach każdej z klasy oraz gazetce w holu. Uczniowie wybrali książki nowo zakupione do biblioteki, które sami wcześniej zaproponowali. Młodzi uczestnicy czytali na schodach, w klasach, w dogodnych pozycjach. W sumie w  przedsięwzięciu wzięło udział 50 osób od I do VIII klasy oraz dwa oddziały przedszkolne (16 dzieci) Pozostała część uczniów przebywała na wycieczce.

Dziękujemy wszystkim za udział.

red.M.Piwko-Bieniek