• Dzień Rodziny
          • Dzień Rodziny

          • „Rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą.

            Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek.”

             

            Tym i wieloma innymi cytatami św. Jana Pawła II dyrekcja szkoły rozpoczęła powitanie rodziców i dzieci na Pikniku Rodzinnym z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka, który odbył się 29 maja br.

            Świętowanie rozpoczęliśmy od występów artystycznych uczniów klas 1-3, którzy pokazali jak ważna jest wspólna praca na rzecz gospodarstwa domowego oraz dbanie o siebie nawzajem i odpoczynek. W następnej kolejności wystąpili uczniowie klas 4-8 w bardzo zabawnym skeczu ,,Jak tata poznał mamę”.

            Po występach przyszedł czas na skorzystanie z przygotowanego przez nauczycieli i pracowników szkoły poczęstunku : pieczonej kiełbaski, popcornu, waty cukrowej, czekolady z owocami. Dzieci bardzo chętnie podchodziły do pomalowania twarzy oraz zabawy bańkami mydlanymi.

            Zabawę rozpoczęliśmy od tańca ,,Belgijka”, po krótkim instruktażu do tańca chętnie dołączyła większość rodziców.

            W następnej kolejności odbyły się bardzo emocjonujące zawody w przeciąganiu liny między drużynami osiedlowymi, w których zwycięzcami zostali mieszkańcy osiedla Majeranówka. Potem odbyła się gra w zbijanego, gdzie walczyły dzielnie dzieci przeciwko rodzicom. I w tym starciu zwycięstwo odniosły dzieci wygrywając 2 do 1.

            Śmiechom nie było końca, humor dopisywał każdemu uczestnikowi pikniku.

             Gwoździem zaplanowanego programu było stworzenie koszulki rodzinnej. Dzięki mini grantowi, realizowanego w ramach ,,Korpusu Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030” z którego korzysta Szkolny Klub Wolontariatu mogliśmy zakupić koszulki oraz markery do tkanin. Każda rodzina ozdobiła swoją własną, unikatową i niepowtarzalną pamiątkę Pikniku Rodzinnego.

            Na zakończenie odbyły się jeszcze wyścigi par w portkach, w tych zawodach zwycięzcami zostali Staś Nawara oraz Artur Nawara, drugie miejsce zajęły dużo młodsze Madzia Niedośpiał i Julia Ząbczyńska, a trzecie Jaś Kaleta i Antoś Żądło.

            Ten dzień na długo zapisze się w naszej pamięci.

                                                                                                                             Justyna Kucharzak

        • Spotkanie z przedstawicielem firmy Traszkan
          • Spotkanie z przedstawicielem firmy Traszkan

          • Dnia 19 maja 2023r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas I-III, które poprowadził pracownik firmy „Traszkan” Pan Marcin Ciężarek. Prowadzący przypomniał dzieciom, jak prawidłowo segregować śmieci, zaprezentował drogę segregowanych odpadów oraz ich powtórnego wykorzystania. Dzięki prezentacji multimedialnej oraz przedmiotom związanym z recyklingiem dzieci mogły poszerzyć swoje wiadomości związane z odpowiednim gospodarowaniem odpadami. Poprzez praktyczne zadania uczniowie ćwiczyli prawidłową segregację śmieci. Na zakończenie wszyscy uczestnicy warsztatów dostali drobne upominki.

        • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty
          • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

          • Dnia 11 maja uczniowie klasy III przystąpili do swojego pierwszego poważnego egzaminu-  Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. Zmierzyli się z zadaniami z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań, dzieci oglądały krótki film o charakterze terapeutycznym, który miał zniwelować niepokój i stres wywołany egzaminem. Wszyscy poważnie podeszli do Sprawdzianu, a podczas rozwiązywania zadań byli skupieni i zaangażowani. 

            Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

        • Sukcesy
          • Sukcesy

          • W dniu 16.05.2023r. został rozstrzygnięty szkolny etap konkursu pt. "WOKÓŁ MAŁOPOLSKICH LASÓW- MYŚLIWY TO NAJEPSZY EKOLOG" kategoria- klasy 0-3 szkoły podstawowe, konkurs plastyczny-"Mieszkańcy małopolskich lasów", którego organizatorem jest Polski Zwiazek Łowiecki, Zarząd Okręgowy w Nowym Sączu. W konkursie wzięły udział dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej z klas 0-3: Mikołaj Nawara klasa "0" Magdalena Niedośpiał klasa 1 Karolina Kucharzak klasa 3 Milena Kucharzak klasa 3 Kamila Niedośpiał klasa 3. Cztery prace zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu w Nowym Sączu. Wyniki zostaną ogłoszone do 12 czerwca.

            Gratulujemy również drużynie dziewczęcej zajęcia III miejsca w zawodach spotrowych w piłce nożnej, które odbyły się 12 maja w Kasince Małej.

        • . „Nic dwa razy się nie zdarza…”
          • . „Nic dwa razy się nie zdarza…”

          • Konkurs poezji śpiewanej i recytatorskiej

            Senat Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że Wisława Szymborska będzie patronką roku 2023. Nasza szkoła włączyła się w obchody Roku Szymborskiej, organizując konkurs poezji śpiewanej i recytatorskiej pt. „Nic dwa razy się nie zdarza…” Konkurs został przeprowadzany w dwóch kategoriach – turnieju recytatorskiego oraz turnieju poezji śpiewanej. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, sami opracowywali aranżacje muzyczne do wykonywanych utworów, a nawet prezentacje multimedialne towarzyszące występowi. Najczęściej usłyszeć można było teksty Wisławy Szymborskiej oraz Adama Mickiewicza; pojawił się też wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Juliana Tuwima.
            Jury po ocenie występów przyznało następujące miejsca:

            - w kategorii poezji śpiewanej:
            I miejsce – Alicja Nawara (kl. V)
            II miejsce – zespół: Julia Kucharzak (kl. VII), Maria Nawara (kl. VII), Zofia Brania (kl. VI), Alicja Nawara (kl. V)
            III miejsce – Małgorzata Nawara (kl.III)

            - w kategorii recytatorskiej:
            I miejsce – Antoni Żądło (kl. II)
            II miejsce – Zofia Brania (kl. VI)
            III miejsce – Julia Ząbczyńska (kl. II)

            Dyrektor szkoły – Pani Barbara Tokarz wręczyła zwycięzcom dyplomy oraz nagrody rzeczowe, gratulując udanych występów oraz życząc kolejnych sukcesów.

            W tym dniu odbyła się również akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszyscy uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie w wykonaniu klasy IV i V.



            Dorota Borowiec

        • Przygody Sindbada Żeglarza
          • Przygody Sindbada Żeglarza

          • 28 kwietnia 2023r. klasy I-III oraz wychowankowie zerówki ze Szkoły Podstawowej nr 3
            w Kasince Małej wzięli udział w wycieczce autokarowej do Krakowa. Celem wycieczki było kształtowanie postawy otwartej wobec świata i innych ludzi, aktywności w życiu społecznym, odpowiedzialności za zbiorowość oraz ukierunkowanie ucznia ku wartościom. Zaczęliśmy od  obejrzenie rewii na lodzie pt. „Przygody Sindbada żeglarza”. Następnie przeszliśmy ulicami krakowskiego Kazimierza, miejsca szczególnie ukształtowanego przez  sąsiedztwo chrześcijańsko - żydowskie, tak bardzo naznaczonego podczas II wojny światowej. Podziwialiśmy tam stare kamienice, zabytki i uczyliśmy się zasad poruszania w ruchu wielkomiejskim. Ostatnim punktem programu była wizyta w Muzeum Etnograficznym, które wprowadziło nas w świat dawnych zwyczajów, obrządków i historii naszego regionu.

        • Małopolski Festiwal Zawodów
          • Małopolski Festiwal Zawodów

          • Kwiecień uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej kończą wycieczkami. Jedną z nich wygrali w konkursie ogłoszonym na Facebooku – dzięki licznym głosom oddanym na szkołę starsi uczniowie mogli wybrać się do Parku Trampolin Jump Planet w Nowym Targu, płacąc za 2-godzinną zabawę połowę ceny. Uczniowie skorzystali z atrakcji parku, popracowali nad koordynacją wzrokowo-ruchową, wzmocnili ciało, zwiększyli zwinność i ogólną sprawność.

            Kolejny wyjazd został zorganizowany dla ósmo- oraz siódmoklasistów.Wzięli oni udział w Małopolskim Festiwalu Zawodów w centrum targowo-kongresowym EXPO w Krakowie. Festiwal Zawodów to coroczne wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami. Formuła Festiwalu ma charakter branżowy i polega na prezentacji zawodów, w których kształcą szkoły zawodowe oraz szkoły wyższe. Prezentacje uzupełniają przedstawiane przez małopolskich przedsiębiorców możliwości zatrudnienia w danym zawodzie. Festiwalstał się ważnym miejscem spotkań uczniów podejmujących decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej na poziomie szkoły ponadpodstawowej i często także o wstępnym wyborze zawodu, jaki będą wykonywać w życiu. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się wielu ciekawych i przydatnych w dalszej edukacji rzeczy, poznać nowych ludzi i porozmawiać ze specjalistami oraz starszymi kolegami ze szkół ponadpodstawowych. Zebrali ulotki i foldery, a także otrzymali pamiątkowe gadżety. Mieli również okazję zobaczyć pracę ekipy filmowej i dziennikarzy programu „Pytanie na śniadanie”, którzy przygotowywali relację z tego wydarzenia. Nie brakowało chętnych do zrobienia sobie zdjęcia czy wzięcia autografu od prowadzących popularny program.

            Anna Kawula

            Dorota Borowiec

        • Tadeusz Kościuszko widziany oczyma poety
          • Tadeusz Kościuszko widziany oczyma poety

          • SUKCES W KONKURSIE POWIATOWYM

            Uczniowie naszej szkoły: Antoni Żądło (kl. II), Alicja Nawara (kl. V) i Maria Nawara (kl. VII) wzięli udział w III Powiatowym Konkursie o Tadeuszu Kościuszce organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Limanowskiego oraz Wójta Gminy Limanowa. Tegoroczna edycja miała formę konkursu recytatorskiego pod hasłem: „Tadeusz Kościuszko widziany oczyma poetów”.

            Zadaniem uczestników konkursu była prezentacja głosowa jednego wiersza lub fragmentu dłuższego utworu poetyckiego o Tadeuszu Kościuszce. Poziom przygotowania uczestników był bardzo wysoki, tym większą radość sprawiła nam wiadomość, że Antoni Żądło otrzymał I wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

            Dorota Borowiec

    • Galeria zdjęć

        brak danych