• Wigilia szkolna

• 22 grudnia cała społeczność szkolna spotkała się na wspólnej Wigilii. Świętowanie rozpoczęliśmy od przedstawienia w wykonaniu klas I-III. Uczniowie wraz z ich wychowawcami przypomnieli nam co jest najważniejsze w życiu każdego człowieka pełniącego różne funkcje społeczne. Następnie ks. Mateusz odczytał fragment ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa i dzieliliśmy się opłatkiem. Na koniec zasiedliśmy do Wigilijnego stołu.

• Żywa lekcja historii

• Tuż przed zimową przerwą świąteczną Szkołę Podstawową nr 3 w Kasince Małej odwiedzili artyści z grupy Rekonstrukto z pokazem pt. „Wrzesień 39 roku - rzecz o tym, jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita”. W obrazowy, ciekawy sposób przedstawili uczniom przyczyny wybuchu wojny w 1939 r. oraz ówczesną sytuację polityczną. Barwnej opowieści towarzyszył pokaz ekwipunku i wyposażenia używanego podczas kampanii wrześniowej, replik broni, sprzętu bojowego. Uczniowie odbyli musztrę, mogli założyć mundur wojskowy, wypróbować sprzęt służący do łączności i poznać zaopatrzenie żołnierza na froncie. Najwięcej emocji wzbudził pokaz broni i sprzętu bojowego. Wszyscy uczestnicy mogli na koniec osobiście dotknąć i przyjrzeć się różnym elementom wyposażenia wojska polskiego. Pokaz był dla uczniów niezwykle interesującą wędrówką w krwawą, ale chwalebną przeszłość naszej ojczyzny. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji, a później z ciekawością obejrzeli przygotowane przez artystów eksponaty historyczne.

• Spotkanie z Mikołajem

• W dniu 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Już od samego rana dzieci z niecierpliwością czekały na wiadomość kiedy Mikołaj do nich dotrze. Przedszkolaki szykowały swoje stroje na występ, a dzieci z klas I-III starali się być bardzo grzeczne. Gdy nastała godzina 11 z wielkimi uśmiechami dzieci powitały wypatrywanego gościa.

Klasy starsze IV-VIII urządziły sobie losowanie Mikołajkowe i wielkiej tajemnicy wszyscy trzymali kogo obdarują prezentem. Do nich również przyszedł Mikołaj, aby pomóc rozdzielić przygotowane paczki.

• Z wizytą w salonie fryzjerskim

• Już od najmłodszych szkolnych lat w szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej zaznajamiamy się z różnymi zawodami. Odwiedzamy lub zapraszamy do klasy szczególnie nasze babcie, ciocie, wujków, mamy i tatusiów, którzy opowiadają nam o swojej pracy. Tym razem odwiedziliśmy salon „Strefa relaksu” w Węglówce, prowadzony przez Natalię Paryl. Usługi fryzjerskie wykonuje tam mama jednej z naszych uczennic. Poprzez obserwację strzyżenia, czesania, układania fryzur oraz malowania i zdobienia paznokci mogliśmy zgłębić tajniki fryzjerskiej i kosmetycznej sztuki. Miłą niespodzianką była konkurs na najpiękniej ułożoną fryzurę, w którym walczyli zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Zakończył się remisem, a za udział uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.

Bardzo dziękujemy właścicielce salonu p. Natalii Paryl oraz p. Justynie Nadkańskiej za ciepłe i serdeczne przyjęcie, poświęcony czas i praktyczną lekcję fryzjerstwa i kosmetyki.

Klasa I i II wraz z wychowawcą