• U naszych zachodnich sąsiadów

• Kolejnym krajem Europy, który poznawaliśmy w ramach innowacji pedagogicznej były Niemcy.

Zajęcia zaczęliśmy od krótkiej ścieżki edukacyjnej, gdzie krok po kroku poznawaliśmy ten kraj. Punktem kulminacyjnym było wykonanie samochodu, niemieckiej wybranej marki. Dziewczęta stworzyły piękne BMW, natomiast chłopcy wykonali najnowszą wersję elektrycznego Porsche.

Kl. III

• Karnawał

• „W karnawale, w karnawale
            Dzieci bawią się wspaniale,
            W karnawale każdy chce
            Tańczyć, śpiewać, bawić się”.

W dniu 8 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla wszystkich dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-VIII. Uczniowie wcielili się w ulubione postacie z bajek oraz fantastycznych bohaterów.

Odbyły się liczne konkursy zręcznościowe, zabawy integracyjne            i oczywiście tańce grupowe oraz w parach.

Poczęstunek został przygotowany przez rodziców klas V i VI.

Całej zabawie towarzyszył śmiech, radość i zaangażowanie dzieci w zabawę.

Red. Justyna Kucharzak

• Babcia i Dziadek

• Babcia i Dziadek to niezwykłe osoby, które często w znacznym stopniu kształtują swoje wnuki. Budowane z nimi wspomnienia towarzyszą nam w dalszej wędrówce przez życie. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby doceniać każdy dzień spędzony z nimi.

Uczniowie naszej szkoły w tym roku zaprosili dziadków w dniu 2 lutego, aby w wyjątkowy sposób podziękować za troskę, wyrozumiałość, wspólną zabawę i zdobytą wiedzę.

Przedszkolaki oraz dzieci klas 1-8 przygotowali wcześniej upominki i przedstawienia z życzeniami płynącymi prosto z serca.

Miło było gościć w naszej szkole Babcie i dziadków, którzy bardzo licznie odpowiedzieli na zaproszenie swoich wnuków.

Red. Justyna Kucharzak