• Jak nie czytam jak czytam
          • Jak nie czytam jak czytam

          • Nasza szkoła po raz pierwszy zgłosiła swój udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.  Jest to najpopularniejsza akcja czytelnicza w Polsce, zainicjowana przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Jej głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, promocja czytania dla przyjemności, pokazanie, że czytanie nie musi kojarzyć się z przymusem lecz z miłą, dostępną dla każdego formą spędzania czasu.

            Punktualnie o godzinie10.00,siódmego czerwca cała społeczność szkolna przystąpi do akcji czytelniczej, promowanej przez plakaty wywieszone na drzwiach każdej z klasy oraz gazetce w holu. Uczniowie wybrali książki nowo zakupione do biblioteki, które sami wcześniej zaproponowali. Młodzi uczestnicy czytali na schodach, w klasach, w dogodnych pozycjach. W sumie w  przedsięwzięciu wzięło udział 50 osób od I do VIII klasy oraz dwa oddziały przedszkolne (16 dzieci) Pozostała część uczniów przebywała na wycieczce.

             Dziękujemy wszystkim za udział.

            red.M.Piwko-Bieniek

        • Czas rozwinąć skrzydła
          • Czas rozwinąć skrzydła

          • Pożegnania nigdy nie są łatwe, zwłaszcza gdy przychodzi pożegnać się po latach spędzonych w murach szkoły.  22 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów. Jest ich aż 4, każdy z nich wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju. Absolwenci: Roksana Ceklarz, Wojciech Łojas, Filip Kucharzak, Michal Nawara zaprezentowali część artystyczną, w której podziękowali wierszem i piosenką za lata nauki. Na kolejny punkt programu,  „Galę Szkolnych Oskarów”, zaprosiła klasa 7, aby w ciekawy i żartobliwy sposób pożegnać starszych kolegów i koleżankę.  Podczas części oficjalnej pani dyrektor pogratulowała uczniom wysokich wyników oraz wręczyła nagrody i podziękowania. Następnie 23 czerwca, po uroczystej Mszy świętej sprawowanej przez Księdza Proboszcza Tadeusza Dziedzica, uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy za świadectwa z wyróżnieniem, sukcesy w konkursach i zawodach sportowych, 100% frekwencję, pełnienie funkcji chorążego oraz asysty w poczcie sztandarowym, pracę w Samorządzie Uczniowskim, w Szkolnym Kole wolontariatu, za czytelnictwo. Przedstawiciele SU złożyli Księdzu Proboszczowi życzenia oraz podziękowania za lata jego posługi w naszej parafii oraz zagródczańskiej społeczności. Gratulujemy wszystkim pomyślnego zakończenia nauki, osiągniętych sukcesów i zdobytych nagród. Absolwentom niech towarzyszą słowa naszego patrona Jana Pawła II: „Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro”.

            Anna Kawula

             

          • Warsztaty ekologiczne


          • 15 czerwca uczniowie przedszkola i klas 1-4 uczestniczyli w darmowych zajęciach edukacji
            ekologicznej na temat Dzikich zwierząt w ramach projektu pt. „Ochrona bioróżnorodności
            biologicznej ekosystemów zurbanizowanych. Zajęcia organizowała Fundacja Dzika Klinika- Centrum
            Pomocy dla Dzikich Zwierząt we współfinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony
            Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Warsztaty dotyczyły występowania dzikich zwierząt na
            terenach zurbanizowanych. Uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach jakie mogą dotyczyć dzikich
            zwierząt i jak można im pomóc. Szczególnie uwagę uczniów zwrócono na to, jak zachować
            bezpieczeństwo przy spotkaniu z dzikimi zwierzętami.
            Z kolei uczniowie klas 5-8 wzięli udział w innych bezpłatnych zajęciach z edukacji ekologicznej z
            Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych współfinansowanych z Funduszy Norweskich i ze
            środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Uczniowie
            dowiedzieli się bardzo dużo na temat ekosystemów rzecznych, a także roli jaką pełnią w przyrodzie i
            dla człowieka . Została im przybliżona flora i fauna terenów rzecznych objętych obszarem ochrony
            Natura 2000 Raba z Mszanką. Pokazano również jak ogromną odgrywają rzeki na inne ekosystemy i
            jak powinno się o nie dbać zarówno w skali lokalnej jak i globalnej .
            Wszyscy uczniowie otrzymali bezpłatne materiały edukacyjne związane z tematyką zajęć.

            Barbara Woś

             

        • Przyszkolny ogródek
          • Przyszkolny ogródek

          • Przyszkolny ogródek

            Koło przyrodnicze klasy czwartej „W świecie przyrody” przy współpracy Dyrekcji oraz Samorządu Uczniowskiego założyło przyszkolny ogródek składający się z trzech skrzyni. Po odpowiednim przygotowaniu podłoża uczniowie zasadzili w skrzyniach m.in.miętę, rozmaryn, melisę, szczypiorek, pietruszkę, truskawki i poziomki. Celem akcji było rozbudzenie u uczniów świadomości i postaw proekologicznych, rozwijanie zdolności obserwacji zjawisk przyrodniczych, rozpoznawanie poszczególnych gatunków, a także nauka dbania o otaczającą nas florę i faunę. Poza poznawaniem faktów związanych z nauką postaw ekologicznychdziałania teuczą pracy w zespole i otwierają na świat. Mamy nadzieję, że zajęcia w przyszkolnym ogródku staną się nie tylko ciekawą i angażującą lekcją, ale także przygodą.

            Barbara Woś

        • Sukces Marcina
          • Sukces Marcina

          • Uczeń naszej szkoły – Marcin Polański (klasa IV) zdobył I miejsce w wojewódzkim etapie konkursu „Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II”, który odbył się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 im. ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach.

            W konkursie organizowanym przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Wydział Katechetyczny Archidiecezji Krakowskiej oraz Urząd Marszałkowski wzięło udział 88 uczniów szkół podstawowych z całej Małopolski.

            W nauce, jak również w dniu finału uczestnikom towarzyszyli katecheci, księża, siostry zakonne i rodzice. Młodzi czytali książkę „Edmund Wojtyła. Brat św. Jana Pawła II” autorstwa Mileny Kindziuk oraz słuchali podcastów przygotowanych przez wadowickie muzeum. Nagrody otrzymało 10 finalistów oraz 3 laureatów.

            Gratulujemy Marcinowi sukcesu i rozległej wiedzy na temat wyjątkowej postaci Edmunda Wojtyły, który był dla Jana Pawła II nie tylko bratem, ale również przyjacielem i mentorem.

            Dorota Borowiec

        • Odwiedziny u seniorów i kręgle
          • Odwiedziny u seniorów i kręgle

          • W dniu 14 czerwca Szkolny Klub Wolontariuszy zakończył działania zaplanowane w projekcie ,,Łączymy pokolenia". Z pieniążków nazbieranych podczas sprzedaży zakładek do książek zakupiliśmy upominki dla seniorów z Zagródca. Z przedstawicielami SKW odwiedziliśmy cztery panie, którym chcieliśmy sprawić przyjemność.

             

             

            ,,Drodzy seniorzy, kochani sąsiedzi

            Wolontariat zawsze chętnie Was odwiedzi

            Chcemy Wam poświęcić trochę czasu swego

            Poopowiadajcie co u Was dobrego.

            Mamy upominek do podarowania

            Na pamiątkę tego miłego spotkania

            Niechaj te aniołki zawsze Was pilnują

            I swoją opieką obdarowywują.

            A my Wam życzymy zdrowia i miłości

            Niechaj w Waszym domu radość zawsze gości."

             

            Tym wierszem, który zawierał wszystko co chcieliśmy przekazać rozpoczynaliśmy spotkanie.

             

            Popołudniu Wolontariusze wybrali się na kręgle i pizzę do ,,Parkowej" w Mszanie Dolnej. Na ten wyjazd otrzymaliśmy Voucher za udział  w akcji ekologicznej ,,Wiosenne Sprzątanie Gminy 2023". Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu dojazdu.

             

        • Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego
          • Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego

          • ,,Jedziemy do zoo, zoo, zoo..."słowa tej piosenki rozbrzmiewały od samego rana w dniu 13 czerwca. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz chętni uczniowie klas 1-3 oraz 5 wybrali się na wycieczkę w celu zobaczenia na żywo różnych gatunków zwierząt.

            Spacer rozpoczęliśmy od trasy przy różnych gatunkach ptaków, które cieszyły oko różnobarwnym upierzeniem. Zostaliśmy rónież powitani przez pięknego pawia. W dalszej części zwiedzania widzieliśmy wielbłądy, zebry, żyrafy, panterę. Niestety lew i tygrysy miały senny dzień i raczej chowały się w swoich ulubionych miejscach i ucinały drzemkę. Duże wrażenie zrobiły na dzieciach gatunki zwierząt żyjących w Egzatarium.

            Na zakończenie spaceru udaliśmy się na zasłużone lody po 2,5 godzinnym marszu.

        • Sukcesy uczennic w konkursach papieskich
          • Sukcesy uczennic w konkursach papieskich

          • Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w konkursach poświęconych Patronowi – świętemu Janowi Pawłowi II. Wśród nagrodzonych w XXIII Ogólnopolskim Konkursie Papieskim organizowanym przez Komendę Główną OHP, Małopolską Wojewódzką Komendę OHP i Hufiec Pracy w Wadowicach znalazła się Alicja Nawara (klasa I). Temat tegorocznej edycji konkursu brzmiał: „Wolności nie można posiadać, wolność trzeba stale zdobywać”, a komisja oceniła 643 prace, w tym 326 fotograficznych i 317 plastycznych. Laureaci otrzymali cenne nagrody, m.in. smartfony, a wszystkie nagrodzone prace znajdą się w corocznie wydawanym albumie pokonkursowym. Natomiast w XXII wojewódzkim Konkursie „Jan Paweł II – Mój autorytet” organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zębie oraz Gminę Poronin Joanna Nawara (klasa VI) zdobyła wyróżnienie. Na konkurs wpłynęło 1289 prac w tym: 966 plastycznych, 163 literackich i 160 multimedialnych.
            Niezmiernie cieszą nas sukcesy uczniów i ich chęć do podejmowania dodatkowego wysiłku i pracy.

                                                                                                                                                                    Dorota Borowiec 

        • Dzień Dziecka
          • Dzień Dziecka

          • Dzień Dziecka

            W piękny słoneczny dzień 1 czerwca obchodziliśmy najprzyjemniejsze dla najmłodszych święto w roku, czyli Dzień Dziecka. Uczniowie wspólnie z wychowawcami przygotowali piknik połączony z ogniskiem. Młodzież piekła kiełbaski i ziemniaki. Po posiłku dziewczęta prezentowały układy taneczne m.in. do „Belgijki”, a chłopcy wzięli udział w meczu piłki nożnej, która jak zawsze wzbudza wiele emocji wśród uczestników. Szkołę w tym dniu odwiedzili aktorzy Agencji Widowisk Historycznych ARKONA z Torunia z żywą lekcją historii pt. „Od Mieszka I do Bolesława Chrobrego”. W barwny i humorystyczny sposób przypomnieli uczniom pierwszych władców Polski oraz najważniejsze wydarzenia związane z ich rządami. Uczniowie świetnie się bawili podczas spektaklu, a na koniec ci, którzy zapamiętali najwięcej z tej lekcji, otrzymali ręcznie wykute monety. Samorząd Uczniowski zorganizował z okazji święta akcję „Dzień bez plecaka”. Uczniowie mogli wykazać się pomysłowością i przynieść materiały do szkoły, wykorzystując zupełnie nieoczekiwane przedmioty. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach rekreacyjno-sportowych na boisku szkolnym. Nie zabrakło zabaw w berka czy w chowanego oraz przeciąganie liny. Na zakończenie wszyscy otrzymali lody od Rady Rodziców, które zniknęły szybciej niż się pojawiły.

                                                                                                                                              M. Piwko-Bieniek, D. Borowiec

        • Dzień Rodziny
          • Dzień Rodziny

          • „Rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą.

            Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek.”

             

            Tym i wieloma innymi cytatami św. Jana Pawła II dyrekcja szkoły rozpoczęła powitanie rodziców i dzieci na Pikniku Rodzinnym z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka, który odbył się 29 maja br.

            Świętowanie rozpoczęliśmy od występów artystycznych uczniów klas 1-3, którzy pokazali jak ważna jest wspólna praca na rzecz gospodarstwa domowego oraz dbanie o siebie nawzajem i odpoczynek. W następnej kolejności wystąpili uczniowie klas 4-8 w bardzo zabawnym skeczu ,,Jak tata poznał mamę”.

            Po występach przyszedł czas na skorzystanie z przygotowanego przez nauczycieli i pracowników szkoły poczęstunku : pieczonej kiełbaski, popcornu, waty cukrowej, czekolady z owocami. Dzieci bardzo chętnie podchodziły do pomalowania twarzy oraz zabawy bańkami mydlanymi.

            Zabawę rozpoczęliśmy od tańca ,,Belgijka”, po krótkim instruktażu do tańca chętnie dołączyła większość rodziców.

            W następnej kolejności odbyły się bardzo emocjonujące zawody w przeciąganiu liny między drużynami osiedlowymi, w których zwycięzcami zostali mieszkańcy osiedla Majeranówka. Potem odbyła się gra w zbijanego, gdzie walczyły dzielnie dzieci przeciwko rodzicom. I w tym starciu zwycięstwo odniosły dzieci wygrywając 2 do 1.

            Śmiechom nie było końca, humor dopisywał każdemu uczestnikowi pikniku.

             Gwoździem zaplanowanego programu było stworzenie koszulki rodzinnej. Dzięki mini grantowi, realizowanego w ramach ,,Korpusu Solidarności – Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030” z którego korzysta Szkolny Klub Wolontariatu mogliśmy zakupić koszulki oraz markery do tkanin. Każda rodzina ozdobiła swoją własną, unikatową i niepowtarzalną pamiątkę Pikniku Rodzinnego.

            Na zakończenie odbyły się jeszcze wyścigi par w portkach, w tych zawodach zwycięzcami zostali Staś Nawara oraz Artur Nawara, drugie miejsce zajęły dużo młodsze Madzia Niedośpiał i Julia Ząbczyńska, a trzecie Jaś Kaleta i Antoś Żądło.

            Ten dzień na długo zapisze się w naszej pamięci.

                                                                                                                             Justyna Kucharzak

        • Spotkanie z przedstawicielem firmy Traszkan
          • Spotkanie z przedstawicielem firmy Traszkan

          • Dnia 19 maja 2023r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas I-III, które poprowadził pracownik firmy „Traszkan” Pan Marcin Ciężarek. Prowadzący przypomniał dzieciom, jak prawidłowo segregować śmieci, zaprezentował drogę segregowanych odpadów oraz ich powtórnego wykorzystania. Dzięki prezentacji multimedialnej oraz przedmiotom związanym z recyklingiem dzieci mogły poszerzyć swoje wiadomości związane z odpowiednim gospodarowaniem odpadami. Poprzez praktyczne zadania uczniowie ćwiczyli prawidłową segregację śmieci. Na zakończenie wszyscy uczestnicy warsztatów dostali drobne upominki.

        • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty
          • Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

          • Dnia 11 maja uczniowie klasy III przystąpili do swojego pierwszego poważnego egzaminu-  Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. Zmierzyli się z zadaniami z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań, dzieci oglądały krótki film o charakterze terapeutycznym, który miał zniwelować niepokój i stres wywołany egzaminem. Wszyscy poważnie podeszli do Sprawdzianu, a podczas rozwiązywania zadań byli skupieni i zaangażowani. 

            Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

        • Sukcesy
          • Sukcesy

          • W dniu 16.05.2023r. został rozstrzygnięty szkolny etap konkursu pt. "WOKÓŁ MAŁOPOLSKICH LASÓW- MYŚLIWY TO NAJEPSZY EKOLOG" kategoria- klasy 0-3 szkoły podstawowe, konkurs plastyczny-"Mieszkańcy małopolskich lasów", którego organizatorem jest Polski Zwiazek Łowiecki, Zarząd Okręgowy w Nowym Sączu. W konkursie wzięły udział dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej z klas 0-3: Mikołaj Nawara klasa "0" Magdalena Niedośpiał klasa 1 Karolina Kucharzak klasa 3 Milena Kucharzak klasa 3 Kamila Niedośpiał klasa 3. Cztery prace zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu w Nowym Sączu. Wyniki zostaną ogłoszone do 12 czerwca.

            Gratulujemy również drużynie dziewczęcej zajęcia III miejsca w zawodach spotrowych w piłce nożnej, które odbyły się 12 maja w Kasince Małej.

        • . „Nic dwa razy się nie zdarza…”
          • . „Nic dwa razy się nie zdarza…”

          • Konkurs poezji śpiewanej i recytatorskiej

            Senat Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że Wisława Szymborska będzie patronką roku 2023. Nasza szkoła włączyła się w obchody Roku Szymborskiej, organizując konkurs poezji śpiewanej i recytatorskiej pt. „Nic dwa razy się nie zdarza…” Konkurs został przeprowadzany w dwóch kategoriach – turnieju recytatorskiego oraz turnieju poezji śpiewanej. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, sami opracowywali aranżacje muzyczne do wykonywanych utworów, a nawet prezentacje multimedialne towarzyszące występowi. Najczęściej usłyszeć można było teksty Wisławy Szymborskiej oraz Adama Mickiewicza; pojawił się też wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Juliana Tuwima.
            Jury po ocenie występów przyznało następujące miejsca:

            - w kategorii poezji śpiewanej:
            I miejsce – Alicja Nawara (kl. V)
            II miejsce – zespół: Julia Kucharzak (kl. VII), Maria Nawara (kl. VII), Zofia Brania (kl. VI), Alicja Nawara (kl. V)
            III miejsce – Małgorzata Nawara (kl.III)

            - w kategorii recytatorskiej:
            I miejsce – Antoni Żądło (kl. II)
            II miejsce – Zofia Brania (kl. VI)
            III miejsce – Julia Ząbczyńska (kl. II)

            Dyrektor szkoły – Pani Barbara Tokarz wręczyła zwycięzcom dyplomy oraz nagrody rzeczowe, gratulując udanych występów oraz życząc kolejnych sukcesów.

            W tym dniu odbyła się również akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszyscy uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie w wykonaniu klasy IV i V.



            Dorota Borowiec

        • Przygody Sindbada Żeglarza
          • Przygody Sindbada Żeglarza

          • 28 kwietnia 2023r. klasy I-III oraz wychowankowie zerówki ze Szkoły Podstawowej nr 3
            w Kasince Małej wzięli udział w wycieczce autokarowej do Krakowa. Celem wycieczki było kształtowanie postawy otwartej wobec świata i innych ludzi, aktywności w życiu społecznym, odpowiedzialności za zbiorowość oraz ukierunkowanie ucznia ku wartościom. Zaczęliśmy od  obejrzenie rewii na lodzie pt. „Przygody Sindbada żeglarza”. Następnie przeszliśmy ulicami krakowskiego Kazimierza, miejsca szczególnie ukształtowanego przez  sąsiedztwo chrześcijańsko - żydowskie, tak bardzo naznaczonego podczas II wojny światowej. Podziwialiśmy tam stare kamienice, zabytki i uczyliśmy się zasad poruszania w ruchu wielkomiejskim. Ostatnim punktem programu była wizyta w Muzeum Etnograficznym, które wprowadziło nas w świat dawnych zwyczajów, obrządków i historii naszego regionu.

        • Małopolski Festiwal Zawodów
          • Małopolski Festiwal Zawodów

          • Kwiecień uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej kończą wycieczkami. Jedną z nich wygrali w konkursie ogłoszonym na Facebooku – dzięki licznym głosom oddanym na szkołę starsi uczniowie mogli wybrać się do Parku Trampolin Jump Planet w Nowym Targu, płacąc za 2-godzinną zabawę połowę ceny. Uczniowie skorzystali z atrakcji parku, popracowali nad koordynacją wzrokowo-ruchową, wzmocnili ciało, zwiększyli zwinność i ogólną sprawność.

            Kolejny wyjazd został zorganizowany dla ósmo- oraz siódmoklasistów.Wzięli oni udział w Małopolskim Festiwalu Zawodów w centrum targowo-kongresowym EXPO w Krakowie. Festiwal Zawodów to coroczne wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie to jest organizowane od 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami. Formuła Festiwalu ma charakter branżowy i polega na prezentacji zawodów, w których kształcą szkoły zawodowe oraz szkoły wyższe. Prezentacje uzupełniają przedstawiane przez małopolskich przedsiębiorców możliwości zatrudnienia w danym zawodzie. Festiwalstał się ważnym miejscem spotkań uczniów podejmujących decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej na poziomie szkoły ponadpodstawowej i często także o wstępnym wyborze zawodu, jaki będą wykonywać w życiu. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się wielu ciekawych i przydatnych w dalszej edukacji rzeczy, poznać nowych ludzi i porozmawiać ze specjalistami oraz starszymi kolegami ze szkół ponadpodstawowych. Zebrali ulotki i foldery, a także otrzymali pamiątkowe gadżety. Mieli również okazję zobaczyć pracę ekipy filmowej i dziennikarzy programu „Pytanie na śniadanie”, którzy przygotowywali relację z tego wydarzenia. Nie brakowało chętnych do zrobienia sobie zdjęcia czy wzięcia autografu od prowadzących popularny program.

            Anna Kawula

            Dorota Borowiec

        • Tadeusz Kościuszko widziany oczyma poety
          • Tadeusz Kościuszko widziany oczyma poety

          • SUKCES W KONKURSIE POWIATOWYM

            Uczniowie naszej szkoły: Antoni Żądło (kl. II), Alicja Nawara (kl. V) i Maria Nawara (kl. VII) wzięli udział w III Powiatowym Konkursie o Tadeuszu Kościuszce organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Limanowskiego oraz Wójta Gminy Limanowa. Tegoroczna edycja miała formę konkursu recytatorskiego pod hasłem: „Tadeusz Kościuszko widziany oczyma poetów”.

            Zadaniem uczestników konkursu była prezentacja głosowa jednego wiersza lub fragmentu dłuższego utworu poetyckiego o Tadeuszu Kościuszce. Poziom przygotowania uczestników był bardzo wysoki, tym większą radość sprawiła nam wiadomość, że Antoni Żądło otrzymał I wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

            Dorota Borowiec

  • Galeria zdjęć

      brak danych