• TERAPIA RĘKI - warsztaty dla rodziców
          • TERAPIA RĘKI - warsztaty dla rodziców

          • Dziś w Naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty dla rodziców z terapii ręki. Prowadziła je Nasza  logopeda Magdalena Mila.

            To dzięki ręce możemy chwytać przedmioty, manipulować nimi, podpierać się, ubierać, podciągać. Dlatego tak ważne jest ich przygotowanie do pracy już w wieku przedszkolnym.

             Rodzice i dzieciaczki uczestniczyły w zabawach wzmiacniających obręcz barkową, mięśnie brzucha. Demonstrowane były również ćwiczenia rozruchu i czucia głębokiego, ćwiczenia manualne, ćwiczenia ruchów precyzyjnych, które będą dla dzieci doskonałym treningiem przed późniejszymi zmaganiami z przyrządami pisarskimi. Rodzice dostali mnóstwo wskazówek do „ pracy” w domku. Wspólne zabawy zaowocują nie tylko wzmocnieniem danych partii mięśni, ale również wspólnie spędzonym czasem ;)

        • OGŁOSZENIE
          • OGŁOSZENIE

          • We wtorek 12 października 2021 r. Samorząd Uczniowski wspólnie ze Szkolnym Wolontariatem organizuje KIERMASZ SŁODKOŚCI. W tym dniu będzie można zakupić przyniesione przez uczniów słodkości: ciasta, babeczki, muffinki, soczki…Kiermasz rozpocznie się we wtorek od rana na przerwach międzylekcyjnych, na dolnym korytarzu i potrwa do wyczerpania zapasów. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na zakup sprzętu rekreacyjno – sportowego, który będzie wykorzystywany w czasie przerw międzylekcyjnych przez uczniów. Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji.

                                                                                 SAMORZĄD UCZNIOWSKI

                                                                                            WOLONTARIAT

             

             

             

             

             

             

             

        • „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”
          • „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”

          • Zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców do wzięcia udziału w akcji ekologicznej prowadzonej w naszej szkole

            Czym jest Akcja „WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”?

            „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

            Praktyczną stroną jest zbiórka elektrośmieci prowadzona we współpracy z placówkami oświatowymi na terenie całego kraju. W zamian za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego,  materiałów biurowych i tuszy lub tonerów.

            Jakie są korzyści z udziału?

            Czynny udział w Akcji przynosi korzyści nie tylko samej szkole i uczniom, ale również rodzicom, nauczycielom czy firmom prywatnym. Każda osoba zainteresowana oddaniem zużytego sprzętu na rzecz szkoły przyczynia się do poprawy jakości naszego środowiska, ale również ma możliwość pozbycia się niepotrzebnych, zalegających sprzętów. Dodatkowo każdy przekazany sprzęt zaliczany jest na poczet zbiórki szkolnej.

            Firmy prywatne bądź instytucje zainteresowane pomocą szkole, a które zechcą oddać zużyty sprzęt przeznaczony do likwidacji otrzymują wymagane prawem dokumenty środowiskowe, czyli Karty Przekazania Odpadów.

            Podsumowując główne korzyści to:

            • możliwość nieodpłatnego oddania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego przez każdą osobę prywatną bądź firmę
            • edukacja społeczności lokalnych na temat szkodliwego wpływu na środowisko składowanych elektrośmieci
            • za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody w postaci sprzętu sportowego, materiałów biurowych lub tuszy/tonerów.

            Czas trwania Akcji

            Grudzień/styczeń

            Rodzaje elektrośmieci podlegające zbiórce:

            Wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego:

            1. Pralki
            2. Suszarki do ubrań
            3. Zmywarki
            4. Urządzenia kuchenne, w tym kuchenki
            5. Piece elektryczne
            6. Elektryczne płyty grzejne
            7. Mikrofalówki
            8. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do gotowania i innego typu przetwarzania żywności
            9. Elektryczne urządzenia grzejne
            10. Pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do ogrzewania pomieszczeń, łóżek, mebli wypoczynkowych
            11. Wentylatory elektryczne
        • XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
          • XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

          • 1 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się wiele szkół. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Pierwszym etapem było przygotowanie się do akcji, czyli rejestracja na stronie www.wmtday.org, przygotowanie plakatów  i rozwieszenia ich w szkole. Dzień tabliczki mnożenia rozpoczęliśmy uroczystym apelem przy udziale p. Dyrektor Szkoły Barbary Tokarz, która otworzyła ten  wyjątkowy  dzień. Zgodnie z hasłem „ Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają „ to właśnie uczniowie klasy 5 egzaminowali starszych kolegów i koleżanki. Aby otrzymać „Certyfikat Expeta Tabliczki Mnożenia” trzeba było w ciągu dwóch minut prawidłowo rozwiązać pięć przykładów. Oprócz egzaminu z tabliczki mnożenia uczniowie w dniu święta mogli również zmierzyć się z różnymi łamigłówkami i grami matematycznymi, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Propagowaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki. Na koniec nastąpiło podsumowanie akcji, czyli  uroczysty apel, na którym nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów, wręczenie dyplomów oraz nagród:

            - Mateusz Filipiak kl. VI – Szkolny mistrz tabliczki mnożenia.

            - Artur Nawara kl. VI – Szkolny mistrz łamigłówek i zadań matematycznych.

            - Joanna Nawara kl. V – najciekawszy strój promujący tabliczkę mnożenia.

            Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Akcja była udana, sprawiła wiele radości uczniom, którzy zdobyli tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom, którzy włączyli się w organizację tego dnia!
             

                                                                                                                          Koordynator akcji

                                                                                                                           Maria Kurowska

             

        • „W ogrodzie warzywnym Babci Jasi…”
          • „W ogrodzie warzywnym Babci Jasi…”

          • „Pokaż mi co masz na talerzu, a ja Ci powiem kim jesteś…”  Dla restauracji może to być dobra forma promocji, ale dla nas uczniów klasy I Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej to przede wszystkim lekcja poznawania warzyw i witamin w nich zawartych, które wpływają na poprawę naszego zdrowia i samopoczucia. Z wizytą do ogrodu warzywnego Babci Jasi udaliśmy się w środę 29.09.2021r. Pięknie urządzona grządka, doniosłe okazy warzyw i nade wszystko piękna słoneczna pogoda sprawiły, że przez chwilę czuliśmy się jak w tajemniczym ogrodzie. Z „Babcią Jasią” wykopywaliśmy warzywa z grządek, żeby za chwilę poznać ich nazwę, wykorzystanie oraz wpływ na nasze zdrowie. Na koniec otrzymaliśmy nasiona słoneczników, które  z uśmiechem na twarzy zanieśliśmy do swoich domów. Zaś koszyk wypełniony po brzegi różnymi gatunkami warzyw zanieśliśmy do kącika przyrody w naszej klasie.

            Dziękujemy p. Janinie Polańskiej, znanej wszystkim jako „Babcia Jasia” za miłe przyjęcie
            i otrzymane najzdrowsze dary natury!

            Klasa I z wychowawcą – Agatą Ziębą

        • Pierwsze sukcesy sportowe
          • Pierwsze sukcesy sportowe

          • 28 września 2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej wystartowali w powiatowych zawodach sportowych, które odbyły się w Mszanie Dolnej. Sztafetowe biegi przełajowe to trudna konkurencja wymagająca od uczniów-zawodników ogromnego wysiłku. Miały to być pierwsze zawody, na przetarcie, po tak długiej przewie spowodowanej pandemią. Do zawodów przystąpiły 2 sztafety (żeńska i męska), złożone z uczniów klas IV - VI. Ku zdziwieniu wszystkich sztafeta chłopców przez cały bieg plasowała się na czołowych pozycjach. Ostatecznie zajęła 3. miejsce w zawodach powiatowych, co jest jednocześnie jednym z największych osiągnięć sportowych szkoły z Zagródca.

            Łukasz Szlachetka

        • Wybory do  władz Samorządu Uczniowskiego
          • Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego

          • W dniu 21. 09. 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej odbyły się wybory władz Samorządu Uczniowskiego szkoły. Zgodnie z przyjętymi zasadami uczniowie z klas 4-8 mogli zgłaszać swoich kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Zarejestrowano następujące kandydatury: 
            Alicja Nawara kl 4
            Ewelina Majkowska kl 4
            Joanna Nawara kl 5
            Agnieszka Niedośpiał kl 5
            Jula Kucharzak kl 6
            Mateusz Filipiak kl 6
            Michał Nawara kl 7
            Wojciech Łojas kl 7
            Aleksander Batko kl 8
            Nikodem Grzyb kl 8
                Po przeliczeniu wszystkich głosów oddanych przez uczniów w klasach 1-8, zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego w skład samorządu Szkoły Podstawowej weszły osoby o największej liczbie głosów i będą pełnić następujące funkcje:
            Nikodem Grzyb  41 głosów – przewodniczący
            Alicja Nawara 17 głosów – zastępca
            Joanna Nawara 15głosów – skarbnik
            Aleksander Batko 13 głosów – sekretarz
            Michał Nawara 12 głosów - członek samorządu
            Uczniowie oddali swój głos również na opiekuna Samorządu Uczniowskiego, którym w tym roku został ks Bartłomiej Nawara .
                Serdecznie gratulujemy wybrańcom. Życzymy wytrwałości i pomysłowości 
            w organizowaniu zaplanowanych obietnic. 


                                                                                                                 Zbigniew Kania
                                                                                                

        • „Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”.
          • „Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”.

          • W środę rano uczniowie kl. I naszej szkoły wzięli udział  w spektaklu pt. „Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”. Przedstawienie miało na celu pomoc młodym widzom w bezpiecznym odkrywaniu internetu. Pierwszaki dowiedziały się o zagrożeniach w sieci, a aktorzy przedstawili im krok po kroku, w jaki sposób radzić sobie z czyhającym niebezpieczeństwem. Wydarzenie to jest wspólnym przeprowadzone we współpracy z Polskim Centrum Programu Safer Internet, NASK PIB i grupy artystycznej Zygzak.

            Spektakl ukazuje  Filipa i Olę, rodzeństwo, które lubi gry komputerowe i wiele czasu spędza w świecie wirtualnym. Główny bohater Filip nieustannie gra i  korzysta niewłaściwie z internetu, obrażając innych. Zaczyna tracić przyjaciół oraz kontakt z rzeczywistością. Siostra dostrzega jego zmianę i postanawia mu pomóc. Ola przypadkowo wzywa na pomoc dwóch super-bohaterów, Plika i Foldera. Jak  można się domyślić, wszystko kończy się dobrze dla chłopca.

            Uczniowie aktywnie pracowali w grupach live za pośrednictwem czatu YouTube. Odpowiadali na pytania związane z tematem widowiska Następnie prowadzący tworzyli z odpowiedzi uczestników mapę myśli. Warsztaty online zakończyły się pomyślnie, dzieci były zafascynowane współpracą z Plikiem i Folderem. Na sam koniec stworzyły ich portret.

             

            red. M. Piwko-Bieniek

        • Wycieczka do GORCZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO
          • Wycieczka do GORCZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO

          • „Gorczański Park Narodowy powstał 1981r. i jest jednym z 23 polskich parków narodowych. Obejmuje centralna część Gorców, m.in. masywy Turbacza, Kudłonia i Gorca.
            Na powierzchni  ponad 7.000 ha chroniona jest przede wszystkim puszcza karpacka z cennymi gatunkami roślin i zwierząt.(…) Gorce włączono do Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000, uznając  tym samym, że przyroda tych gór ma znaczną wartość dla zachowania dziedzictwa przyrodniczego Europy.”

                        Te i wiele innych informacji mogli dowiedzieć się uczniowie klas I-III
            Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej, którzy w dniu 27 września 2021 r. zwiedzili wystawę bogactwa przyrodniczego GPN. Trasa zwiedzania ekspozycji odzwierciedlała wędrówkę szlakiem turystycznym począwszy od doliny górskiego potoku, a skończywszy na polanach reglowych.

            Wychowankowie z zaciekawieniem oglądali bogactwa przyrody każdego szczebla wędrówki. Z przyjemnością korzystali ze stanowisk interaktywnych i ścieżek dźwiękowych, bo wtedy angażowali różne zmysły i uzyskiwali pełny obraz danego punktu wędrówki.

                        Tuż po obejrzeniu wystawy uczniowie wraz z opiekunami ruszyli dróżkami parku, gdzie realizowali ścieżkę edukacyjną poznając drzewa ich liście i owoce. Nie zabrakło również czasu na odpoczynek przy dobrej lekturze, spacer w okolicy tężni oraz swobodne zabawy integracyjne.

                        „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie” – chciałoby się powiedzieć….

                                                                                                                          Agata Zięba

        • Dzień Przedszkolaka
          • Dzień Przedszkolaka

          • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka Sejm uchwalił we wrześniu 2013 roku. Po co? Ma podkreślać wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz popularyzować nowoczesne wychowanie przedszkolne, a także integrować przedszkola z różnych regionów kraju oraz środowiska, osoby, instytucje, które mają wpływ na wizerunek i jakość ich funkcjonowania. Dodatkowo dostarcza dzieciom okazję do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

            W naszej szkole przedszkolaki dzisiaj obchodziły swoje święto. Dzień Przedszkolaka jest szczególnym dla nich dniem, gdyż nie odbywają się wtedy zajęcia dydaktyczne, a cały pobyt w przedszkolu uczestniczą w różnorodnych grach, zabawach i konkursach. Nie obyło się dzisiaj bez zabaw ruchowych, integracyjnych i tanecznych. Przedszkolaki przebijały balony, w których ukryte były dla nich różne zadania. Losowały z „paszczy potwora” karteczki z czynnościami do wykonania dla całej grupy. Po tych wszystkich emocjonujących zabawach dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez ich wspaniałe mamy. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał medal oraz słodki upominek.

                                                                                                                              Agnieszka Bogacz

        • Pamiętamy
          • Pamiętamy

          • W 82 rocznicę sowieckiej agresji na Polskę - 17 września 2021r.-  delegacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej zapaliła znicze i złożyła hołd poległym, pod szkolnym obeliskiem. Wcześniej w klasach odbyły się lekcje wychowawcze upamiętniające
            to wydarzenie i minuta ciszy w intencji ofiar.

            Pamiętamy!

                                                                                        Agata Zięba

        • Z wizytą u stomatologa.
          • Z wizytą u stomatologa.

          • 12 września na świecie obchodzi się Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. W związku z tym w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy wyjazd do gabinetu stomatologicznego „Rokosz” w Pcimiu. Pani Ewa Rokosz, która jest właścicielką  bardzo serdecznie nas przyjęła i pokazała nam pomieszczenia z jakich składa się cały gabinet stomatologiczny. Dzieci zapoznały się ze wszystkimi sprzętami , które się tam znajdują, same także mogły wypróbować ich działanie. W ramach wizyty wszystkie  przedszkolaki skorzystały z przeglądu ząbków. Dzieci przekonały się ,że wizyta u stomatologa może być naprawdę przyjemna i  nie mają się czego obawiać. Na koniec naszego spotkania każdy otrzymał odznakę –uśmiechniętą buźkę  oraz pastę do zębów.

             

            Bardzo dziękujemy Pani Ewie Rokosz za zaproszenie do swojego gabinetu i tak wspaniale przeprowadzone zajęcia. Będziemy  miło wspominać ten wyjazd i z pewnością odwiedzimy jeszcze panią Ewę w jej gabinecie.

             

                                                                                                         Agnieszka Bogacz

        • Pasowanie na czytelnika
          • Pasowanie na czytelnika

          • „Zawsze miałem dylemat: Co czytać? Starałem się wybrać to,  co najistotniejsze…. Trzeba umieć wybierać i radzić się co czytać.”

            Tak o czytaniu mówił patron naszej szkoły Jan Paweł II. Uwielbiał czytać, książka dawała mu wytchnienie i spokój. Nie wiemy jeszcze czy czytanie polubią  pierwszoklasiści 
            Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej, ale wiemy, że dnia, kiedy będą pasowani na czytelników nie mogli się doczekać.  To właśnie dzisiaj szkolny bibliotekarz, Pani Monika Piwko – Bieniek, przygotowała dla najmłodszych uczniów lekcję biblioteczną, podczas której założyła im karty i wypożyczyła pierwsze książki. Były, konkursy, łamigłówki i spotkania
            z ulubionymi bohaterami bajek. Ważnym przedsięwzięciem było również zapoznanie
            z regulaminem wypożyczania książek, którego zgodność uczniowie poświadczyli odbiciem paluszka zamoczonego w czerwonym tuszu.

            Pasowanie na czytelnika to ważne i potrzebne wydarzenie, które na pewno zostanie
            w pamięci naszych uczniów na długo. Pierwszaki obiecali czytać i swoim zapałem chcą zachęcić wszystkich do czytania, bo ono przecież jak wiemy: pobudza wyobraźnię, inspiruje, poprawa skupienie i koncentrację, poszerza słownictwo i stymuluje mózg. Czego chcieć więcej….?!  Przyjemnej lektury Kochani :)

                                                                                               Agata Zięba

             

        • Próbna ewakuacja
          • Próbna ewakuacja

          • W dniu 6 września w SP nr 3 w Kasince Małej przeprowadzona została próbna ewakuacja, która odbyła się  zgodnie z przepisami z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Akcja została zarządzona przez Panią dyrektor szkoły-Barbarę Tokarz. Uczniowie wraz z nauczycielami po ogłoszeniu alarmu opuścili swoje sale i udając się oznaczonym drogami ewakuacyjnymi wyszli na zewnątrz obiektu. Wszyscy zgromadzili się na boisku szkolnym gdzie wyznaczone jest miejsce zbiórki do ewakuacji. Po przeliczeniu uczniów nauczyciele złożyli meldunek dyrekcji o tym, iż wszyscy opuścili obiekt bezpiecznie. Ewakuacji przyglądali się strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej  Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, którzy wzorowo ocenili przebieg ewakuacji. Na zakończenie strażacy przeprowadzili pogadankę dla dzieci nt. postępowania  w sytuacji gdy ktoś znajdzie się w niebezpieczeństwie, bądź będzie świadkiem wybuchu pożaru. Uczniowie szkoły mogli również zapoznać się z tajnikami pracy strażaków oraz sprzętem pożarniczym znajdującym się na samochodzie bojowym.

            Red. Agnieszka Bogacz

        • Pierwszy dzień w szkole….
          • Pierwszy dzień w szkole….

          • 1 września 2021 roku uczniowie wszystkich miast i wiosek ruszyli z entuzjazmem do szkół. Emocji z rozpoczynającej się nauki nie kryli wszyscy wychowankowie, ale najbardziej widoczne były u tych, którzy progi swojej szkoły przekraczali po raz pierwszy. Mowa tu oczywiście o PIERWSZAKACH !!! W tym roku do grona społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej dołączyło aż 10 –ciu podopiecznych w tym jedna 6-cio latka. Życzymy im wszystkim zapału do nauki, radości z przebywania ze sobą oraz zdrowia i siły
            do dźwigania bagażu doświadczeń ucznia.

             

                                                               Agata Zięba - wychowawczyni

        • Rozpoczęcie Roku Szkolnego
          • Rozpoczęcie Roku Szkolnego

          • 1 września to szczególny dzień dla wszystkich uczniów i przedszkolaków. Tradycyjnie tego dnia rozpoczyna się nowy rok szkolny - czas nauki, zabawy, zdobywania nowych doświadczeń.

            Szkoła Podstawowa nr 3 w Kasince Małej zainaugurowała nowy rok szkolny uroczystą Mszą Świętą, którą uświetniła Schola „Jedność”. Nabożeństwo odprawił ks. Bartłomiej Nawara, nowy wikariusz i katecheta w naszej szkole. Po modlitwie nauczyciele i uczniowie wraz z rodzicami udali się do budynku szkoły, gdzie został odśpiewany hymn narodowy i hymn szkoły. Następnie Pani Dyrektor Barbara Tokarz przywitała wszystkich serdecznie i wygłosiła krótkie przemówienie. Przypomniała także, że 1 września to nie tylko rozpoczęcie nowego roku szkolnego, ale również data upamiętniająca wybuch II wojny światowej, co uczciliśmy minutą ciszy. Ostatnim punktem uroczystości było spotkanie uczniów i przedszkolaków ze swoimi wychowawczyniami w klasach.

            W nowym roku szkolnym 2021/2022 życzymy wszystkim uczniom samych sukcesów! Niech przyświecają nam słowa Patrona – Jana Pawła II: "(...) Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno, na inne wartości duchowe. Młody człowiek pragnie odnaleźć siebie samego, dlatego szuka, czasem burzliwie szuka, prawdziwych wartości i ceni tych ludzi, którzy ich nauczają i według nich żyją. (...)" – podsumowują pedagodzy.

            Agnieszka Bogacz

        • Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022
          • Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

          • Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9.00, zbiórka uczniów przed szkołą o godz. 8.45, następnie w szkole powitanie z Panią Dyrektor oraz spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

            Uczniowie przychodzą ubrani na galowo (tzn. białe bluzki, koszule, granatowe spodnie, spódnica).

        • Zajęcia adaptacyjne
          • Zajęcia adaptacyjne

          • Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, więc tradycyjnie w naszej szkole odbył się dzień adaptacyjny dla przedszkolaków. W miniony piątek zaprosiliśmy wszystkie dzieci, które po raz pierwszy przestąpiły próg naszego przedszkola oraz te, które po raz kolejny będą do niego uczęszczały.

            O godzinie 9.00 spotkaliśmy się wszyscy w jednej z sal przedszkolnych, gdzie dzieci i rodziców powitała Pani Dyrektor. Kolejnym punktem tego dnia były zabawy integracyjne i ruchowe, w których czynny udział brali także rodzice. Kiedy już nasze przedszkolaczki trochę się zmęczyły, poszliśmy na krótki spacer zapoznawczy po szkole. Po powrocie do sali dzieci zostały podzielone na dwie grupy: misie i wiewiórki, po czym każda grupa oddzielnie w swoich klasach wykonała pracę plastyczną oraz oddała się swobodnej zabawie. Na koniec każde dziecko otrzymało swój znaczek i balonik.

            Bardzo nam miło było gościć przedszkolaków wraz z rodzicami w naszej szkole. Nie żegnaliśmy się na długo, gdyż spotkamy się znów 1 września.

        • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
          • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

          • W piątek 25 czerwca 2021 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 i pożegnanie uczniów klas VIII. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godzinie 8:15. Następnie przeszliśmy do budynku szkoły, gdzie po odśpiewaniu hymnu Pani Dyrektor Barbara Tokarz wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce, za pełnienie funkcji asysty i chorążego Pocztu Sztandarowego, dyplomy za wzorową frekwencję i pracę w Samorządzie Uczniowskim. Gościliśmy również Pana Kazimierza Bukowca  - przedstawiciela KRUS-u, który przybył w tym uroczystym dniu do naszej placówki, aby wręczyć uczennicy kl. IV - Joannie Nawarze - nagrody i dyplom laureata Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. Uroczystość zakończenia roku szkolnego stała się także okazją, aby pożegnać Ks. Dominika Popielarczyka i podziękować mu za jego posługę kapłańską w naszej Parafii i murach naszej placówki. Życzenia pomyślnośći i błogosławieństwa Bożego w nowej parafii złożyli Dyrekcja, przedstawiciele nauczycieli i pracowników szkoły, uczniów oraz rodziców. 

            Po oficjalnym apelu uczniowie klas VII pożegnali wzruszającymi przemówieniami i inspirującą do głębszej refleksji poetycko - muzyczną częścią artystyczną absolwentów tej szkoły. VIII klasa również przygotowała specjalną akademię, na której oficjalnie pożegnali się z murami dobrze znanej sobie podstawówki. Padło wiele wzruszających słów, podziękowań dla Dyrekcji, nauczycieli, jak również rodziców. Tak więc kolejny rok szkolny już za nami. Chwilami było ciężko, chwilami zabawnie, jednak każdy z uczniów pozytywnie wspomina minione miesiące.

            Życzymy wszystkim udanych wakacji, a tym którzy skończyli naukę w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II - sukcesów w dalszej edukacji.

                                                                                                                                        Maria Kurowska

        • Warsztaty artystyczne – wyszywanie gorsetów
          • Warsztaty artystyczne – wyszywanie gorsetów

          • …..i udało się! Mimo ciągłych zmian, nauki zdalnej i  izolacji  udało się nam zrealizować nie tylko program nauczania obowiązkowy dla naszego etapu edukacyjnego, ale i dodatkowe zajęcia, które sobie na ten rok zaplanowaliśmy. Był program czytelniczy, ortograficzny, przyrodniczy, profilaktyczny, innowacja patriotyczna i matematyczna, kaligrafia i nauka wyplatania koszyków. A wtedy, kiedy już wszyscy zaczęli myśleć o wakacjach ( w ostatnim  tygodniu nauki ) znaleźliśmy czas na spotkanie warsztatowe – wyszywania gorsetów. Tajniki tego kunsztu zdradziła nam p. Jolanta Majkowska, mama jednej z naszych koleżanek – Ewelinki  Majkowskiej.  Przyniosła do szkoły i zaprezentowała nam wszystkim swój dorobek artystyczny oraz krok po kroku pokazała na czym polega haftowanie koralikami. Oj trudne
            i bardzo pracochłonne to było zadanie,  ale udało nam się go całkiem nieźle zrealizować. Zobrazują to zdjęcia, które do tego artykułu zamieściliśmy.

            Dziękujemy Pani Jolancie Majkowskiej za czas włożony w przygotowanie warsztatów, przekazaną nam wiedzę, cierpliwość i życzliwość. To był bardzo owocnie spędzony czas.

  • Galeria zdjęć

      brak danych