• Wigilia Szkolna
          • Wigilia Szkolna

          • W tym roku, trochę wcześniej niż zazwyczaj, obchodziliśmy Wigilię Szkolną. A to wszystko przez nieoczekiwane zwroty, które  przedstawia nam raz po raz wirus COVID-19. Wykorzystując jeszcze wspólny czas, 17 grudnia 2021r., w ostatnim dniu nauki stacjonarnej, rozbrzmiały w naszej szkole dźwięki  tradycyjnych polskich kolęd i nowopowstałych pastorałek.   Zabłysło światło betlejemskiej nocy, a dzięki uczniom kl. I-III mogliśmy przenieść się do czasów sprzed ponad 2000 lat. 

            Uroczystość świąteczną rozpoczęła Pani Dyrektor mgr Barbara Tokarz, zaś obrzędy liturgiczne związane z wigilią poprowadził ks. Bartłomiej Nawara.  Co prawda zabrakło tradycyjnego łamania się opłatkiem, ale były życzenia, radość i wigilijne potrawy. Nie zabrakło także prezentów pod choinką, które przed wyjściem do domów rozdane były wszystkim uczniom.

            Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego dnia, a z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzymy zdrowia, wszelkiej pomyślności i nadziei, która płynie od Bożej Dzieciny, na lepsze jutro.

             

                                                                                                                                    Agata Zięba

        • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
          • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

          • „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest,nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”– św. Jan Paweł II –5 grudnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Nasi wolontariusze swoje święto obchodzili 10 grudnia w siedzibie Gminnej Biblioteki i Ośrodka Kultury w Niedźwiedziu. To właśnie tam odbyła się gala, podczas której młodzież wraz z opiekunami i dyrektorami odebrali certyfikaty, podziękowania i upominki. Z naszej szkoły Wolontariat reprezentowali: - Anna Nawara kl. 8, - Magdalena Nawara kl. 8, - Michał Nawara kl. 7 - Filip Kucharzak kl. 7. Na scenie wystąpiły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Niedźwiedziu, zespół „Spod Turbaca” z Poręby Wielkiej, chór uczniowski „Mało nas” z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Podobinie, prowadzony przez Dorotę Gil. Uroczystość ta była okazją do podziękowań skierowanych do Wolontariuszy oraz Koordynatorów Szkolnych Klubów Wolontariatu za ich bezinteresowną pracę na rzecz drugiego człowieka.Wolontariat jest wymagający, ale daje ogromną satysfakcję, bo efekty zaangażowania można doświadczyć bardzo szybko, widząc wdzięczność, uśmiech na twarzy podopiecznego, radość z obecności. Po uroczystej Gali przedstawiciele naszego Wolontariatu: Anna Nawara kl. 8, Magdalena Nawara kl.8, Aleksander Batko kl. 8, Nikodem Grzyb kl. 8, Julia Kucharzak kl. 6, Piotr Drelich kl. 6 i Artur Nawara kl. 6 pojechali na  I weekendowy zjazd wolontariuszy w Bazie szkoleniowo - wypoczynkowej Lubogoszcz. Podczas spotkania weekendowego zaplanowane były warsztaty rozwojowe z autoprezentacji, warsztaty z social mediów, gry i zabawy integracyjne, Msza Święta, spotkanie z ciekawym gościem, posiłki, ognisko i karaoke. Wolontariusze spędzili czas w miłej atmosferze, mieli możliwość poznać innych młodych ludzi, którzy tak jak oni starają się angażować w bezinteresowną pomoc na rzecz potrzebujących. Z pewnością był dobrze spędzony czas.                                                                                                                                                          Opiekun Wolontariatu                                                                                                                                                   Maria Kurowska

        • Spotkanie z Mikołajem
          • Spotkanie z Mikołajem

          • „Kto zagląda w okno? Kto latarką świeci?

            Kto patrzy przez szybkę, szuka grzecznych dzieci?

            To Mikołaj, to Mikołaj,

            to Mikołaj Święty,

            to Mikołaj, to Mikołaj

            niesie nam prezenty.”

            6 grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci- te małe i te większe. Naszą szkołę także odwiedził Mikołaj. Przedszkolaczki pięknie Go przywitały starannie przygotowaną inscenizacją słowno- muzyczną oraz drobnymi upominkami. Po części oficjalnej Mikołaj przystąpił do rozdawania upominków dzieciom z klas 1-3 i przedszkola. Radości z otrzymanych podarunków nie było końca. Na koniec wszyscy uczniowie zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

            Uczniowie z klas 4-8 z okazji dnia Św. Mikołaja pojechali na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem ich wyjazdu było kino Cinema City w galerii Kazimierz, gdzie mogli obejrzeć  film familijny pt.” Mikołaj w każdym z nas 2”, przedstawiający historię o małej wiosce, w której  ludzie zapomnieli o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia.  Kolejnym celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Podziemia Rynku, które jest jednym z najnowszych i najnowocześniejszych muzeów Krakowa. Znajduje się ono około 5 metrów pod płytą Rynku Głównego. Przewodnik po tym miejscu zabiera zwiedzających w niezwykły świat średniowiecznego miasta.

                                                                                                                             red. Agnieszka Bogacz

        • Teatr Lalek "Rabcio"
          • Teatr Lalek "Rabcio"

          • W miniony piątek 26 listopada nasze przedszkolaki  udały się do teatru lalek „Rabcio” w Rabce- Zdroju.  Dzieci oglądały tam spektakl pt. „Kot w butach”. Dla niektórych był to pierwszy kontakt ze sztuką teatralna i samym teatrem. Przedszkolakom bardzo podobało się nie tylko samo przedstawienie, ale także byli zachwyceni wyglądem sceny i dużej widowni. Ogromnie się cieszymy, że mogliśmy pojechać na taka wycieczkę, gdyż pobyt w teatrze rozbudza wrażliwość do  odbiór  sztuki u dzieci.

        • Andrzejki
          • Andrzejki

          • Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy. W naszej szkole dn. 25.11.2021 r. odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Na zabawie oczywiście nie zabrakło wróżb przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Szkolny Klub Wolontariusza udekorował salę jak również zorganizował sklepik, w którym można było zakupić frytki, zapiekanki, napoje, batoniki i różnego rodzaju słodkości wykonane przez rodziców jak i naszych uczniów. Sklepik cieszył się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem. Dzięki zaangażowaniu naszych Wolontariuszy udało się nam zebrać sporą sumę pieniążków, która zostanie przeznaczona na cele szkolne.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Opiekun Maria Kurowska

        • Mistrzostwa Gminy Mszana Dolna w unihokeju dla młodzieży szkolnej
          • Mistrzostwa Gminy Mszana Dolna w unihokeju dla młodzieży szkolnej

          • 26 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Mszanie Górnej odbyły się mistrzostwa Gminy Mszana Dolna w unihokeju dla młodzieży szkolnej.

            W zawodach wzięło udział 6 szkół. Był one rozgrywane w kategorii dziewcząt i chłopców. Nasza szkoła wystawiła drużyny w obu kategoriach.

            Uczniowie walczyli do ostatniego tchu aby zaznaczyć swoją obecność na mapie sportowej naszej gminy.

            Dziewczęta zajęły 4 miejsce. Chłopcy wydarli puchar za 3 miejsce w ostatniej minucie, ostatniego meczu. 

            Patryk Nawara strzelił szybkie 2 bramki zapewniając drużynie chłopców 3 miejsce i historyczny sukces nasze szkoły.

            Brawa należą się wszystkim uczniom za dzielną postawę i godne reprezentowanie szkoły na zewnątrz. Na szczególną uwagę zasługuje też postawa naszego bramkarza Mateusza Nawary, który dwoił się i troił na bramce by nie puścić gola, oraz Nikodema Grzyba za waleczne serce i nieustępliwość.

                                                                                                                          red. Łukasz Szlachetka

        • "Plastikowa butelka w coś niezwykłego zaklęta"
          • "Plastikowa butelka w coś niezwykłego zaklęta"

          • W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z darami natury świat nie jest ponury " w naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs plastyczno-techniczny pt. "Plastikowa butelka w coś niezwykłego zaklęta". Głównym celem konkursu było rozwijanie umiejętności plastycznych wśród dzieci, podniesienie świadomości ekologicznej przedszkolaków oraz budzenie zainteresowania różnorodnością technik plastycznych.  Dzieci wykonały przepiękne i pomysłowe prace.  Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latków oraz 5-6 latków.           

            W kategorii 3-4 latków zwycięzcami zostali:

            I MIEJSCE: Maja Nawara, Jakub Gruszkowski

            II MIEJSCE: Katarzyna Majkowska, Jacek Kucharzak

            III MIEJSCE: Mateusz Majkowski, Bartłomiej Drabik

             

            W kategorii 5-6 latków zwycięzcami zostali:

            I MIEJSCE: Mikołaj Nawara, Magdalena Niedośpiał

            II MIEJSCE: Miłosz Cieżak, Alicja Nawara

            III MIEJSCE: Jan Kaleta

             

            Dyplomy oraz nagrody zostały oficjalnie wręczone przez Panią Dyrektor.

            Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za podjęcie wyzwania  i zachęcamy do udziału  w kolejnych konkursach. 

                    

        • Wycieczka klas I-III
          • Wycieczka klas I-III

          • 18 listopada 2021r. wyruszyliśmy na całodniową wycieczkę do Krakowa i Myślenic.

            Dzień rozpoczęliśmy od wizyty w kinie. Pandemia i czas zamknięcia spowodowały, że nawet kino może być atrakcją, tym bardziej, że obejrzeliśmy najnowsze przygody „Pszczółki Mai i Gucia”, bohaterów od pokoleń lubianych przez wszystkie dzieci.  Przerwę obiadową spędziliśmy  w McDonaldzie, gdzie zajadaliśmy się pysznymi frytkami, kurczakami oraz burgerami. I chociaż wiemy, że jedzenie to nie należy do najzdrowszych, to  przy wycieczce nie mogliśmy tego miejsca ominąć….

            Ostatnim, ale najważniejszym punktem programu była wizyta w Muzeum Niepodległości w Myślenicach.  Postanowiliśmy go odwiedzić  w związku z obchodzonym niedawno  Narodowym Świętem - 103 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Program zaczęliśmy od lekcji patriotycznej pt. „Polak mały – o Polskiej symbolice narodowej”. Z zainteresowaniem słuchaliśmy wykładu i odpowiadaliśmy na zadawane przez prowadzącą pytania. Poznaliśmy historię orła białego, symboliki barw flagi i herbu Polski. To ważne informacje, które każdy, nawet mały patriota powinien wiedzieć. Po prelekcji zaczęliśmy zwiedzać muzeum. Obejrzeliśmy stroje żołnierskie z czasów kiedy byliśmy jeszcze pod zaborami oraz broń, sprzęt bojowy i samochody które w tych czasach były wykorzystywane. Poznaliśmy sylwetki bohaterów walczących o naszą wolność, a także życie zwykłych ludzi mieszkających w tych czasach na wsi.

            „Wspaniała lekcja historii, dziękujemy!”- napisaliśmy w kronice muzealnej kończąc zwiedzanie oraz dopisaliśmy „wrócimy tu na pewno….” I taki mamy zamiar!

                                                                                          Uczestnicy wycieczki, wraz z Opiekunami

        • Podsumowanie Konkursu z Języka Angielskiego „Napisz książkę po angielsku” .
          • Podsumowanie Konkursu z Języka Angielskiego „Napisz książkę po angielsku” .

          • Inicjatorem i organizatorem Gminnego Konkursu „Napisz książkę po angielsku” jest Zespół Szkoły i Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Olszówce. Jego głównym założeniem jest promowanie nauki języka angielskiego, zachęcanie uczniów do pisania w języku obcym oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej i kreatywności.

            Wyniki konkursu „Napisz książkę po angielsku” – etap szkolny:

            Klasy I – III

            I miejsce

            Małgorzata Nawarakl.II  - kwalifikacja do etapu Gminnego

            Kamila Niedośpiłkl.II – kwalifikacja do etapu Gminnego

             

            Wyróżnienie

            Paweł Bogaczkl.II

             

            Klasy IV – VI

            I miejsce

            Mateusz Filipiak  kl.VI – kwalifikacja do etapu Gminnego

             Agnieszka Niedośpiał kl. V– kwalifikacja do etapu Gminnego

             

            Wyróżnienie

            Joanna Nawara kl. V

            Alicja Nawara Kl. IV

             

            16 listopada odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród na etapie gminnym, w którym nasi uczniowie uzyskali wysokie miejsca.

            Klasy I – III

            I miejsce

            Małgorzata Nawarakl.II 

            II miejsce

            Kamila Niedośpiłkl.II

             

            Klasy IV – VI

            III miejsce

            Mateusz Filipiak  kl.VI – kwalifikacja do etapu Gminnego

             Agnieszka Niedośpiał kl. V– kwalifikacja do etapu Gminnego

             

            Gratulujemy wygranym i wszystkim uczestnikom, którzy przygotowywali się do konkursu. Welldone!

                                                                                                                                   Anna Kawula

        • Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej.
          • Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej.

          • 11 listopada każdego roku obchodzone jest przez wszystkich Polaków Narodowe Święto Niepodległości. To jedna z najważniejszych uroczystości państwowych. Dlatego nie można wobec niej przejść obojętnie – powiedziała p. Dyrektor Barbara Tokarz, rozpoczynając wspólne świętowanie. Kilka dni przed głównymi szkolnymi obchodami wychowawcy klas przybliżyli ten temat swoim wychowankom. Odbywały się dyskusje, pogadanki, tworzono klasowe gazetki i śpiewano pieśni patriotyczne. Przed szkolnym pomnikiem niepodległościowym zapalono znicze i delikatnie zaczęły powiewać złożone przez klasę I chorągiewki.  Szkoła z dnia na dzień stawała się coraz bardziej biało - czerwona.  Wymownym patriotycznym akcentem było obejrzenie we wtorek 9 listopada żywej lekcji historii, poprowadzonej przez p. Marcina Wijdałę - członka grupy rekonstrukcyjnej „Odkrywcy Historii”. W swoim wystąpieniu odtworzył ugrupowanie 58 IR ze Stanisławowa, w którym podczas I wojny światowej służył gen. Sosabowski. Aby troszkę osłodzić ten wtorek, tuż po prelekcji odbyła się akcja „Ciastko dla Niepodległej”. Biało - czerwone ciacha, torty, ciasteczka, cukierki i pierniczki rozchodziły się pośród uczniów z niesamowitą prędkością i widać  było, że im smakowały, bo kolejka do ich zakupu z minuty na minutę się wydłużała. Uroczyste obchody Święta Niepodległości zakończyliśmy w środę. Akademia rozpoczęła się narodowym tańcem – Polonezem, który wykonali uczniowie klas I-III. Tuż po tańcu, o godz. 11.11, cała szkoła odśpiewała wszystkie zwrotki Hymnu Narodowego, włączając się tym samym w akcję „Szkoła do hymnu”, zaś ukoronowaniem świętowania była przepiękna akademia przygotowana przez klasę VI i VII pod przewodnictwem p. Doroty Borowiec i p. H. Kalety.

            „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…..”

            "Bóg, Honor, Ojczyzna" - to nasz cel, nasze dążenia i nasza duma - nie może być inaczej…..

            Agata Zięba

        • Dzień Postaci z Bajek
          • Dzień Postaci z Bajek

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Wbrew pozorom święto to nie jest skierowane wyłącznie do najmłodszych. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia.Dla naszych przedszkolaków ten dzień także był wyjątkowy. W zabawach towarzyszyły im postacie z bajek. Dzieci rozwiązywały quiz dotyczący najbardziej znanych i lubianych bajek, kolorowały bajkowe postacie. Koniec dnia spędzonego w przedszkolu uwieńczył seans bajkowy z pysznym popcornem.                                                                                                                                  Agnieszka Bogacz

        • Imieniny Patrona w Dolinie Chochołowskiej
          • Imieniny Patrona w Dolinie Chochołowskiej

          • 4 listopada 2021r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kasince Małej wraz Panią Dyrektor, Opiekunami i Rodzicami uczcili swego patrona biorąc udział we Mszy Świętej odprawionej w Schronisku w Dolinie Chochołowskiej.  Uroczysta Liturgia w intencji wszystkich obecnych szkół noszących imię Papieża Polaka odprawiona została pod przewodnictwem ks. Łukasza Piórkowskiego – Dyrektora Muzeum ” Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II” w Wadowicach, zaś przepiękną oprawę muzyczną zapewniła schola „Jedność” działająca przy naszej szkole. Blisko ołtarza znaleźli się też ministranci, również uczniowie zagródczańskiej szkoły, którzy służyli do mszy czytając słowo Boże
            i usługując księdzu.

            Po Eucharystii nowo wybrana Prezes Stowarzyszenia Rodzin Szkół im. Jana Pawła II,
            pani mgr Janina Flig skierowała do zebranych kilka miłych słów i zaprosiła do częstowania się słodkościami specjalnie przygotowanymi na imieniny patrona.

            Napełnieni nową siłą i radością z przebywania ze sobą po skończonej uroczystości - szczęśliwi wróciliśmy do swoich domów.

             

                                                                                                                                         Agata Zięba

        • „Przerwa na czytanie”
          • „Przerwa na czytanie”

          •            25 października 2021 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im . Jana Pawła II w Kasince Małej wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”.

            Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. „Przerwa na czytanie” to pomysł na promocję czytelnictwa, pokazanie dzieciom, że czytanie jest ciekawe. Wydarzenie to miało na celu zachęcenie do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji.  W biciu rekordu wzięli udział wszyscy uczniowie oraz nauczyciele obecni tego dnia w szkole (71 uczniów,  pracownicy szkoły). Uczestnicy akcji czytali książki podczas przerwy śniadaniowej, w salach lekcyjnych i podczas wycieczki. Przebieg akcji został uwieczniony na fotografiach. Akcja czytelnicza realizowana  została           w Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, czyli październiku.

                                                                                                                                                  red. M . Piwko-Bieniek

        • Kiermasz taniej książki
          • Kiermasz taniej książki

          • Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się kiermasz książek przygotowany przez panią bibliotekarkę. Został on zorganizowany we współpracy z Hurtownią Taniej Książki Tuliszków. Tym razem miał miejsce w słoneczną niedzielę 24.10., po Mszy świętej. O wydarzeniu społeczność lokalna dowiedziała się dzięki ulotkom rozdanym uczniom oraz ogłoszeniu w internecie. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Szeroki wybór literatury zadowolił wszystkich, którzy odwiedzili  szkołę. Celem kiermaszu była nie tylko sprzedaż, ale również promocja książek oraz rozwijanie kultury czytelniczej.

            Dzięki zorganizowanej akcji szkoła uzyska rabat w formie nowych egzemplarzy, co wzbogaci zasoby biblioteki szkolnej.

            Dziękujemy wszystkim  kupującym za wsparcie naszej biblioteki szkolnej – podsumowuje koordynatorka akcji.

             

            Monika Piwko-Bieniek

             

        • Święto Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej
          • Święto Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej

          • Słowa „Nie lękajcie się!” były hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego, który dla społeczności naszej szkoły jest szczególnym świętem – Dniem Patrona Szkoły.

            Uroczystość, której obchody miały miejsce 22 października, rozpoczęto Mszą świętą, koncelebrowaną przez Ks. Jana Zająca i Ks. Bartłomieja Nawarę.  Uczniowie zadbali o oprawę muzyczną i liturgiczną nabożeństwa. Pięknie wykonane pieśni papieskie przy akompaniamencie instrumentów dostarczyły uczestnikom uroczystości niezapomnianych przeżyć. Po Mszy odbyła się w kaplicy część artystyczna upamiętniająca Patrona Szkoły przygotowana przez starszych uczniów. W montażu słowno-muzycznym nawiązano do hasła Dnia Papieskiego „Nie lękajcie się”. Te słowa, które od zawsze niosły nadzieję i były motywem całego pontyfikatu Jana Pawła II, są aktualne także dziś. Można je odczytywać jako apel o zaufanie Chrystusowi w tych trudnych, współczesnych czasach. Uczniowie przypomnieli najważniejsze fakty z życia Karola Wojtyły, recytowali wiersze Jego autorstwa, zaprezentowali nagranie przemówienia Papieża z Placu Zwycięstwa w 1979 r. Piękny śpiew pieśni: „Barki”, „Zaufaj Panu już dziś”, „Abba Ojcze” dopełnił przedstawienie.

            Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Głos zabrała Dyrektor szkoły, Pani Barbara Tokarz, która serdecznie przywitała zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów i rodziców. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili: Proboszcz Parafii – Ks. Prałat Tadeusz Dziedzic, Ks. Kanonik Jan Zając, Ks. Bartłomiej Nawara, Wójt – Pan Bolesław Żaba, Sołtys – Pani Helena Kania i emerytowani nauczyciele oraz pracownicy szkoły – Pani Dyrektor Zofia Leśniak, Pani Elżbieta Ceklarz, Pani Stanisława Łacna. Nie zabrakło również rodziców pierwszoklasistów, dla których ten dzień był szczególny. Kolejna część uroczystości należała bowiem do najmłodszych uczniów, którzy wspaniale przedstawili przygotowany program, prezentując liczne talenty artystyczne. Swoim występem dostarczyli uczestnikom spotkania wielu chwil radości, wzruszenia, rozrzewnienia. Zgodnie z tradycją szkoły pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Dumnie powtórzyli słowa przysięgi, a potem zostali pasowani przez Panią Dyrektor oraz zaproszonych gości na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Kasince Małej.

            Następnie Pani Sołtys w imieniu Wójta Gminy Mszana Dolna, który z uwagi na obowiązki nie mógł być obecny do końca uroczystości, wręczyła Stypendia uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia w konkursach w poprzednim roku szkolnym. Wyróżnieni tą nagrodą zostali: Joanna Nawara (kl. V), Agnieszka Niedośpiał (kl. V), Mateusz Filipiak (kl. VI), Michał Nawara (kl. VII).

            Uroczystość zakończyła Pani Dyrektor, dziękując wszystkim za przybycie, następnie w imieniu Rady Rodziców zaprosiła gości, nauczycieli, pracowników szkoły na poczęstunek, a uczniów na spotkania z wychowawcami, gdzie otrzymali słodkie upominki.

             

            Dorota Borowiec

        • Kiermasz książek
          • Kiermasz książek

          • Kiermasz taniej książki to oferta Księgarni Tuliszków, organizowany w naszej szkole w dniu 24.10.2021 r. od godzinie 11.00 do 13.00.

            Na kiermaszu taniej książki znajdą się różnorodne nowości wydawnicze i książki na różne okazje, książki edukacyjne dla dzieci, komiksy dla dzieci, kolorowanki, malowanki i kolorowanki z naklejkami,  bajki, baśnie, legendy, książki dla dzieci i młodzieży, książki kucharskie.

            Serdecznie zapraszamy w niedzielę- 24 października .

            M. Piwko-Bieniek

        • IV Pielgrzymka Szkół Jana Pawła II pod hasłem „Nie lękajcie się”
          • IV Pielgrzymka Szkół Jana Pawła II pod hasłem „Nie lękajcie się”

          • 15 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystej Mszy świętej w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Eucharystia sprawowana była w ramach IV Pielgrzymki Szkół noszących imię Jana Pawła II. Spotkaniu dzieci ze szkół Archidiecezji Krakowskiej towarzyszyło hasło „Nie lękajcie się”.

            Tegoroczna pielgrzymka była dla nas wyjątkowa, bowiem oprawę muzyczną oraz liturgiczną Mszy świętej przygotowali uczniowie naszej szkoły. Na wysokości zadania stanęli ministranci i lektorzy. Schola zadbała o dobór i piękne wykonanie pieśni papieskich przy akompaniamencie instrumentów, co pomogło uczestnikom uroczystości głębiej przeżyć wspólną modlitwę oraz dostarczyło niezwykłych, niezapomnianych wzruszeń. Była to też okazja dla innych do poznania naszej zagórzańskiej kultury, bowiem schola wystąpiła w strojach regionalnych, czym wzbudzała ogólny zachwyt. Występ został bardzo serdecznie przyjęty przez uczestników nabożeństwa. 

            Jesteśmy dumni, że poprzez uczestnictwo w pielgrzymce możemy budować żywy pomnik św. Jana Pawła II. Dzięki niej realizujemy ważne cele, jakim są integracja uczniów, wspólne pogłębianie wiary oraz propagowanie nauczania świętego Jana Pawła II – podsumowują nauczyciele.

            Dorota Borowiec

  • Galeria zdjęć

      brak danych