• Konkurs Plastyczny dla Dzieci
          • Konkurs Plastyczny dla Dzieci

          • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłosiła XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem: "Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy".

            Z naszej szkoły zostało wysłane 7 prac wykonanych przez:

            - Alicja Nawara kl. V

            - Joanna Nawara kl. V

            - Weronika Cieżak kl. II

            -. Miłosz Cieżak kl. 0

            - Zofia Brania kl. V

            - Ewa Batko kl. V

            - Alicja Nawara kl. IV

            Poniżej przedstawiamy prace wyżej wymienionych uczniów.

        • Teatrzyk kukiełkowy
          • Teatrzyk kukiełkowy

          • W miniony piątek gościliśmy w naszej szkole teatrzyk kukiełkowy, który przyjechał do nas z przedstawieniem pt. „Calineczka”. Spektakl był dedykowany dzieciom z przedszkola i uczniom z  klas     I-III. „Calineczka” to baśń  Hansa Christiana Andersena, która opowiada o przygodach maleńkiej dziewczynki. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, zwłaszcza przedszkolakom. Po spektaklu każde dziecko miało możliwość zrobienia sobie zdjęcia w bajkowej scenografii.

                                                                                                                                   red. Agnieszka Bogacz

        • Pierwszy Dzień Wiosny
          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • 21 marca to pierwszy dzień wiosny. W tym roku pogoda nas nie zawiodła , słoneczko świeciło od samego rana. W szkole także panował radosny nastrój. Klasy 1-3 w ramach zajęć tworzyły przeróżne budowle z klocków konstrukcyjny, a następnie udały się nad rzekę z piękną Marzanną , aby pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci z oddziałów przedszkolnych stworzyły cudowne wiosenne prace plastyczne, po czym same zamieniły się w Panią Wiosnę robiąca sobie zdjęcie w  wiosennej foto budce.

            Mamy nadzieję, że wiosna już zostanie z nami i będzie nas rozpieszczać piękną, słoneczną pogodą.

             

                                                                                                                              red. Agnieszka Bogacz

        • Wycieczka klas I-III do Myślenic
          • Wycieczka klas I-III do Myślenic

          • „Ginące zawody”- lekcja muzealna  i zabawy konstrukcyjne z klockami  lego, to główne punkty programu jednodniowej wycieczki klas I-III do Myślenic.

            Fach kołodzieja, garncarza, kowala, szewca i wiele innych mistrzów dawnego rzemiosła mogliśmy poznać dzięki uczestnictwu w warsztatach muzealnych.  Z zaciekawieniem oglądaliśmy narzędzia i sztukę pracy tych mistrzów oraz wsłuchiwaliśmy się w opowiadania przewodniczki dotyczących ich życia. I mimo, że lekcja ta bardzo nam się podobała to z niecierpliwością czekaliśmy na kolejny punkt programu, czyli spotkanie w świecie klocków lego. Radości nie było końca, kiedy po wspólnych integracyjnych zabawach prowadzący pozwolił nam samodzielnie konstruować budowle z lego. Powstały niezwykłe okazy: wieżowce, pojazdy, rakiety i maszyny. Wszystkie wykonane według instrukcji zapisanej w książeczkach. Nie chciało nam się stamtąd wychodzić, lecz wszystko, co dobre szybko się kończy…. Dlatego i dla nas czas kreatywnego i logicznego myślenia połączony z zabawą minął na ten dzień bezpowrotnie.

            Obiecaliśmy sobie wszyscy, że jeszcze tam wrócimy! I dotrzymamy słowa!

            A póki co kontynuujemy treningi z klockami w swoich klasach, bo dzięki uprzejmości Pani Dyrektor, zostaliśmy zaopatrzeni w nowy legowy i minecraftowy świat klocków.

            red. A Zięba

        • Wycieczka do Krakowa
          • Wycieczka do Krakowa

          • We wtorek 16 marca uczniowie klasy 4 i 5 udali się na wycieczkę przedmiotową ,,Śladami legend”  do Krakowa. Dzień był ciepły i słoneczny, więc idealny na spacery ulicami pięknego, starego Krakowa. Wycieczkę rozpoczęliśmy od spotkania z przewodniczką pod pomnikiem smoka wawelskiego, aby udać się zwiedzić Wawel, czyli siedzibę królów Polski. Poznaliśmy ciekawostki z ich życia i odwiedziliśmy miejsce spoczynku w Katedrze Wawelskiej, wspięliśmy się na wieżę, aby dotknąć serca Dzwonu Zygmunta. Następnie udaliśmy się na spacer Drogą Królewską . Przemierzając ulicę Grodzką widzieliśmy kościół św. Andrzeja, w którym wedle legendy znalazła schronienie ludność Krakowa podczas najazdu tatarskiego w 1241 roku. Obok niego podziwiać można pierwszy w Krakowie barokowy kościół św. Piotra i Pawła z postaciami Apostołów na postumentach. Dowiedzieliśmy się także, że w Krakowie zostało wzniesionych 136 kościołów.

            Gdy dotarliśmy na Rynek Główny, najpierw poznaliśmy legendę o wieżach Kościoła Mariackiego, wysłuchaliśmy hejnału, a później weszliśmy obejrzeć ołtarz Wita Stwosza i poznaliśmy jego  twórcę oraz historię żółtej ciżemki znalezionej za ołtarzem w czasie remontu. Obowiązkowym punktem pobytu na rynku była wspólna fotografia pod pomnikiem Adama Mickiewicza następnie przeszliśmy przez Sukiennice i udaliśmy się na przerwę obiadową do McDonalda.

            Po krótkim odpoczynku czekała nas wizyta w Teatrze Groteska. Tam obejrzeliśmy spektakl pt. ,,Detektyw Pozytywka”, który opowiadał o pozytywnym detektywie, który według dzieci jest najlepszym detektywem na świecie, bo  ma nadzwyczajny talent do rozwiązywania zagadek, a jego agencja „Różowe okulary” to miejsce, gdzie można rozwiać nawet najczarniejsze podejrzenia. Na podwórku wszystko mogłoby toczyć się bez kłopotów, gdyby nie sprowadził się tutaj pewien ponury typ, Detektyw Martwiak i jego podejrzana agencja „Czarnowidz”.  Taki jeden nieznośny osobnik potrafi zatruć życie wszystkim mieszkańcom i nieźle namieszać. Ale i on ostatecznie dostał za swoje, dzięki śledztwu Detektywa Pozytywki, który  ujawniania prawdę tam, gdzie pozory mylą.

            Przedstawieniem z pięknym przesłaniem zakończyliśmy pobyt w Krakowie i udaliśmy się w drogę powrotną, ale na pewno tu jeszcze wrócimy.

                                                                                                              red. Barbara Tokarz

        • "Ciało nie określa"
          • "Ciało nie określa"

          •  W ramach Dni Bezpiecznego Internetu 2022, uczniowie kl.VI, VII i VII uczestniczyli w zajęciach online „Ciało nie określa”, poprowadzonych przez Panią Martę Wojtas – psycholożkę i trenerkę grupową. Podczas zajęć, które odbyły się 24 lutego młodzież dowiedziała  się w jaki sposób należy kształtować własną samoocenę,aby wygląd i świadomość atrakcyjności nie decydował  o naszym szczęściu i nie przesłaniał nam prawdziwych wartości. Uczniowie wysłuchali wykładu  oraz obejrzeli filmu, po którym odpowiadali wspólnie na czacie prowadzonym przez Panią psycholog.  Warsztaty te dotyczyły wspólczesnego problemu z jakim boryka się młodzież, która czesto korzysta z serwisów społecznościowych i czuje nacisk poprawy swojego wyglądu.

            Pod telefonem zaufania 116 111 dzieci i młodzież mogą zadzwonić, jeżeli potrzebują jakiejkolwiek formy wsparcia.

            https://116111.pl/cialonieokresla/

             red. M. Piwko-Bieniek

        • Podziękowanie
          • Podziękowanie

          • W obliczu dramatycznych wydarzeń na Ukrainie dziękujemy całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej za ogromne zaangażowanie w zbiórkę potrzebnych artykułów dla uchodźców z Ukrainy. To piękny i szlachetny gest, jesteśmy wdzięczni za okazane wsparcie. Pragniemy przekazać także podziękowania Strażakom z OSP - Panu Wojciechowi Bogaczowi i Panu Mariuszowi Grzybowi za pomoc w transporcie darów do Urzędu Gminy Mszana Dolna, skąd będą przekazane potrzebującym.

                                                                                                                   Opiekun wolontariatu Maria Kurowska

        • 	Stypendium ósmoklasisty.
          • Stypendium ósmoklasisty.

          • 15 lutego ruszyła rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czerneckiego (Fundacji EFC) realizowanego w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków. To kompleksowe wsparcie dla uczniów i uczennic, którzy chcą uczyć się w najlepszych szkołach średnich w całej Polsce, przyznawane przez Fundację EFC już od 12 lat. Program Horyzonty kierowany jest do ósmoklasistów, którzy pochodzą z małych miejscowości, a chcieliby dalej uczyć się i rozwijać w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście. Stypendium otrzymują na cały okres nauki w szkole średniej.

            Żeby ubiegać się o stypendium Horyzonty, kandydat lub kandydatka musi:
            - pochodzić z miejscowości do 30 000 mieszkańców,
            - planować naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC,
            - średni miesięczny dochód w rodzinie nie może przekraczać 1550 zł netto na osobę.

            Szczegółowe informacje na temat stypendium znajdują się na https://liblink.pl/OrBoLc77aI Wiele dróg, jedno stypendium – pod takim hasłem prowadzona jest tegoroczna rekrutacja – która trwa od 15 lutego do 31 marca .

        • Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
          • Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

          • 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji uczniowie klasy 8 naszej szkoły przygotowali tematyczną gazetkę upamiętniającą bohaterów niepodległościoego, antykomunistycznego podziemia. PAMIĘTAMY.

                                                                                                                  red. Magdalena Żądło

             

    • Galeria zdjęć

        brak danych