Podziękowanie
Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
W piątek 28 marca w Komendzie Głównej Straży Pożarnej w Limanowej odbył się powiatowy etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zmagania konkursowe przebiegały w dwóch etapach: test pisemny oraz etap ustny. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Piotr Ząbczyński i Paweł Bogacz. W przerwie turnieju strażacy zaprosili uczestników na ciepły posiłek oraz do garażu jednostki, gdzie mogli zapoznać się ze sprzętem pojazdów bojowych.
Red. Agnieszka Bogacz
Konkurs „Leon”.
W minionym tygodniu nasi uczniowie zmierzyli się z wiedzą matematyczną oraz sprawnościami zintegrowanymi w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym LEON. Przebieg konkurs odbywał się w trzech dniach. W środę swoje umiejętności matematycznie sprawdzali uczniowie z klas I-III, natomiast w czwartek odbył się dla nich test z wiedzy zintegrowanej. W piątek przystąpili do konkursu uczniowie z klas IV- VIII. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Red. Agnieszka Bogacz
„Góralskie Cytanie”
21 marca 2025 r. w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Podobinie odbył się etap wojewódzki VIII Konkursu Czytelniczo-Plastycznego „Góralskie Cytanie” Gwarowych Teksów Literatury Regionalnej Ziemi Zagórzańskiej. W tegorocznej edycji wzięło w nim udział 178 uczniów z 20 szkół z Gminy Niedźwiedź, Gminy Mszana Dolna, Miasta Mszana Dolna.
W części czytelniczej startowało 85 uczniów, w tym: z klas I-III - 31 osób, z klas IV-VI - 27 osób oraz z klas VII-VIII - 27 osób. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriel Michalak (kl. II), Małgorzata Nawara (kl. V), Paweł Bogacz (kl. V) oraz Ewelina Majkowska (kl. VII).
W części plastycznej wzięło udział 93 uczniów, w tym: z klas I-III - 34 osób, z klas IV-VI - 31 osób oraz z klas VII-VIII - 28 osób. Z naszej szkoły prace przygotowali: Alicja Nawara (kl. III), Karolina Kucharzak (kl. V), Lena Wasilewska (kl. VIII) oraz Joanna Nawara (kl. VIII).
Lena Wasilewska osiągnęła wspaniały sukces – zdobyła I miejsce! Gratulujemy!
Dorota Borowiec
2
Dzień Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki
„ Wiosna, wiosna…. wiosna, ach to ty…”
W piątek 21 marca wszyscy uczniowie naszej szkoły świętowali Pierwszy Dzień Wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym celu zorganizowano akcję pt. „Dzień Kolorowej Skarpetki”, która miała na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat Zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integrację z nimi. Aby podkreślić charakter tego dnia, uczniowie przyszli w kolorowych skarpetkach nie do pary i kolorowych ubraniach, co miało na celu symbolizować dane święta. Najmłodsi podopieczni, czyli przedszkolaki bawili się na świeżym powietrzu, a po powrocie wykonali p Panią Wiosnę. Wszyscy wykazali się pomysłowością i talentem plastycznym. Klasy I, II, III przygotowały kanapki z zieleninką min. ogórkiem, rukolą i dodatkami serowymi, które ze smakiem kosztowali na jadalni. Natomiast starsi ucztowali ujawnili swoje zdolności cukiernicze wypiekając gofry i przystrajając je słodkościami.
Odbyła się również prezentacja nowo zakupionego sprzętu sportowe oraz strojów na zawody gimnastyczne. Szkolny Klub Wolontariatu przekazał na zakup strojów 1630 zł. Fundusze te były uzbierane podczas zabawy andrzejkowej.
Wszyscy wykazali się pomysłowością w zagospodarowaniu czasu wolnego. W ten sposób uczniowie Szkoły Podstawowej z oddziałem przedszkolnym w Kasince Małej pożegnali zimę.
red. Monika Piwko-Bieniek
60
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej
19 marca 2025 roku odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem tej uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz rozwijania pasji czytelniczej i kreatywności.
Pasowanie na czytelnika to wyjątkowy moment, kiedy uczniowie oficjalnie dołączają do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak złożyli uroczyste przyrzeczenie szanowania książek, poznali zasady ich wypożyczania oraz dowiedzieli się, jak dbać o książki i czego absolutnie nie wolno robić podczas czytania.
Aby jeszcze bardziej zachęcić dzieci do korzystania z biblioteki, pierwszoklasiści mieli okazję poznać książkę „Wynalazcy. Poznaj zwierzęta, które inspirują świat nauki” autorstwa Christiane Dorion. Ta fascynująca pozycja wprowadziła ich w niezwykły świat zwierząt, pełen humoru i ciekawostek.
Podczas zajęć dzieci pracowały w atmosferze przygody. Poznały życie „Mistrzów recyklingu”, „Mistrzów budownictwa” oraz „Mistrzyni kamuflażu”. Bawiły się także w zabawę „lustrzane odbicie”, wykonując polecenia „Ośmiornicy naśladownicy”. Na zakończenie zajęć wszyscy wspólnie wypełniali krzyżówkę, która nawiązywała do poznanej książki.
Po tak ciekawym wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał zakładkę, która ma przypominać o radości płynącej z czytania.
red. Monika Piwko-Bieniek
10
Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej
W dniu 18 marca w Urzędzie Gminy Mszana Dolna odbył się Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem turnieju był Zarząd Miejsko-Gminny OSP RP w Mszanie Dolnej. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Piotr Ząbczyński z klasy IV, Paweł Bogacz z klasy V i Kacper Kucharzak z klasy VI. Zmagania odbywały się w dwóch kategoriach: grupa I – uczniowie klas I-IV; grupa II- uczniowie klas V-VIII. Dwóch uczniów naszej szkoły odniosło ogromny sukces. Piotr Ząbczyński i Paweł Bogacz zajęli I miejsca w swoich kategoriach i będą nas reprezentować 28 marca na szczeblu powiatowym w PSP w Limanowej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Red. Agnieszka Bogacz3
WIELKANOCNA PISANKA
KONKURS!!!
Drogie Dzieci i Drodzy Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3
im. Jana Pawła II w Kasince Małej
2 kwietnia 2025r. obchodzić będziemy 20 – lecie śmierci patrona - papieża Jana Pawła II.
Nie było Was jeszcze na świecie, kiedy w 2005r.w naszej szkole, teraz już dorośli ludzie, niejednokrotnie Wasi Rodzice, a dawniej uczniowie, gromadzili się na wspólnej modlitwie, aby podziękować Bogu za dar życia i pontyfikat papieża. Wtedy to, powstała szkolna Pamiątkowa Księga modlitw, podziękowań i listów pisanych,właśnie przez społeczność szkolną, do nieżyjącego już papieża. Księga do dziś istnieje i jest cennym dokumentem, świadczącym o żywym świadectwie miłości do patrona.Pragniemy, abyście teraz Wy, po 20 - stu latach od tamtych wydarzeń, napisali
do patronaswoje prośby, modlitwy, podziękowania lub listy, które dołączymy do powstałego zbioru dziecięcej poezji. Niech i po Was zostanie ślad na kilka kolejnych pokoleń.Szczegóły:
- Odezwy do Jana Pawła II muszą być napisane czytelnie (można napisać
na komputerze). - Tekst ma mieścić się na kartce A4, może posiadać tytuł, musi być podpisany imieniem, nazwiskiem oraz klasą.
- Kartkę z modlitwą, podziękowaniem itp. można ozdobić według własnego pomysłu.
- Prace należy składać do 28 marca 2025r. do p. Agaty Zięby.
Wyróżnione prace oprócz tego, że znajdą się w Pamiątkowej Księdze, zostaną wykorzystane podczas rozważań plenerowej Drogi Krzyżowej, która powstała z inicjatywy Nauczycieli
i Pracowników Waszej szkoły, 20 lat temu, tuż po śmierci Jana Pawła II.Dzieci z oddziałów przedszkolnych prosimy, aby włączyły się w akcję tworząc dowolną pracę plastyczną, której tematyka nawiązywałaby do naszego patrona.
Szczegóły:
- Prace plastyczne proszę wykonać w formacie A4.
- Nie mogą być to prace przestrzenne.
- Do wykonania nie należy używać plasteliny i środków nietrwałych.
- Prace należy podpisać imieniem i nazwiskiem.
- Termin składania prac - 28 marca 2025r. u p. Honoraty Kalety.
Prace plastyczne młodszych dzieci, również zostaną dołączone do Księgi Pamiątkowej.
Za wykonane prace plastyczne i literackie wszyscy otrzymają nagrody!
Zachęcamy Was do udziału w przedsięwzięciu i podjęcia się modlitewnegowyzwania!!!
Koordynatorzy: Agata Zięba i Honorata Kaleta,
- Odezwy do Jana Pawła II muszą być napisane czytelnie (można napisać
,,Jak to dawniej bywało..."
28 lutego 2025r. klasa I ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kasince Małej uczestniczyła w kolejnych zajęciach innowacyjnych „Jak to dawniej bywało”. Tym razem tematyka spotkania dotyczyła przygotowania i spożywania posiłków, które jedli nasze Babcie i nasi Dziadkowie. Jako danie główne wychowankowie przygotowali „mace”, czyli ciasto makaronowe, pieczone na blasze, a na deser chleb z wodą i cukrem. O tym, że uczniom się podobało i im smakowało dobitnie świadczy fakt, iż pod koniec zajęć mówili „Chciałbym się wrócić do dawnych czasów…...”
Jak informowali, niejeden z nich robił sobie już takie posiłki w swoim domu. To też kolejny dowód na sukces odbytych zajęć. Uśmiechnięte miny moich wychowanków oraz niecierpliwość w oczekiwaniu na następne zajęcia, są potwierdzeniem na to, że najważniejsza w życiu jest prostota. W niej tkwi całe sedno. W prostocie znajdziemy i radość życia i radość jedzenia.
Agata Zięba - wychowawczy
17
Przyłóż łapę do czegoś dobrego!
Nasza szkoła w dniu 04. 03. 2025 r zebrała pieniądze w ramach programu PSIA LEKCJA na dogoterapię dzieci w szpitalach. To wspaniała inicjatywa! Akcja charytatywna „Przyłóż łapę do czegoś dobrego” pokazuje, jak ważne jest zaangażowanie społeczności szkolnej w pomoc potrzebującym. Wspieranie dogoterapii dla dzieci w szpitalach to piękny sposób na poprawienie ich samopoczucia i wsparcie w trudnych chwilach.
Dzięki zaangażowaniu uczniów, przedszkolaków i ich rodziców udało się zebrać znaczną kwotę 935 zł, która z pewnością przyniesie ulgę i radość dzieciom. Piekąc gofry i sprzedając słodkości, uczniowie z Klubu Wolontariatu nie tylko zebrali fundusze, ale także zintegrowali się jako społeczność, pokazując, że razem można zdziałać wiele dobrego.
Podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu akcji, są w pełni zasłużone. To dzięki takiej solidarności i empatii możemy sprawić, że świat stanie się lepszym miejscem dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Brawo dla Szkolnego Klubu Wolontariatu i wszystkich zaangażowanych!
red. Monika Piwko-Bieniek11
,,Dziel się uśmiechem"
W okresie od grudnia 2024 do lutego 2025 oddział przedszkolny Wiewiórki realizował program ,,Dziel się uśmiechem”. Podzielony był na cztery tematy :
- Moje zęby
- Dbam o zęby
- Pomocnicy zdrowych zębów
- Idę do dentysty
Podczas każdej edukacji dzieci poznawały zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiedziały się jak zapobiegać próchnicy zębów w 4 prostych krokach. Działania edukacyjne podejmowane w ramach programu miały utrwalić u dzieci właściwe nawyki oraz zmniejszyć skalę problemu problemu próchnicy.
Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, których scenariusz był dostosowany do wieku. Oglądali filmy, prezentacje, wykonywali doświadczenia, tworzyli plakaty oraz uzupełniali otrzymane zeszyty ćwiczeń.
36
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku ,zamiast organizowania uroczystego apelu , wzięliśmy udział w muzealnej lekcji online, poświęconej Witoldowi Pileckiemu. 27 lutego uczniowie klas 4-8 skorzystali z oferty specjalnej lekcji prowadzonej przez pracownika Muzeum Jeńców Wojennych. Uczestnicy poznali bliżej postać niezwykłego człowieka, bohatera drugiej wojny światowej- żołnierza AK, który dobrowolnie ,,zgłosił się” do Auschwitz, organizował tam konspirację, przekazywał raporty o tym, co dzieje się w obozie ( z którego po trzech latach uciekł! ). Po wojnie kontynuował walkę, tym razem z sowieckim okupantem. Zginął z rąk władz komunistycznych w 1948 r. Uczniowie poznali Pileckiego jako męża- ojca- społecznika- powstańca warszawskiego- jeńca- bohatera- człowieka niezłomnego. Z historii jego życia możemy czerpać inspirację. To ktoś, kto może być prawdziwym autorytetem dla współczesnej młodzieży.
3
KARNAWAŁ
27 lutego w Tłusty Czwartek odbyła się zabawa karnawałowa. Uczniowie mieli możliwość wziąć udział w konkursie na najlpiękniejszy strój karnawałowy. Konkurs organizował Samorząd Uczniowski. Jury brało pod uwagę strój oraz sposób prezentacji.
Poczęstunek dla wszystkich uczniów został przygotowany przez rodziców klas 5 i 6.
83
Rekrutacja do przedszkola
Przegląd Kolęd i Pastorałek "Bóg się rodzi" w Lubniu
Tradycja śpiewania kolęd i pastorałek to piękny zwyczaj, który od wieków przyczynia się do tego, że okres Świąt Bożego Narodzenia jest dla nas tak niezwykłym czasem.
Przedłużając tę wspaniałą atmosferę, 10 stycznia wzięliśmy udział w III Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Bóg się rodzi" organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Świętego Jana Pawła II w Lubniu. Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział dwa zespoły muzyczne (25 uczniów) w 2 kategoriach wiekowych: klas 4-6 oraz klas 7-8. Zaprezentowaliśmy pastorałki przy własnym akompaniamencie muzycznym. Każda grupa z zaangażowaniem przygotowywała się do występu, a podczas wyjazdu zachowali się z kulturą i godnie zaprezentowali szkołę, stając na podium w każdej kategorii:
Zespół Gwiazdeczki (z kategorii klas 4-6) w składzie:
Natalia Dawiec (gitara akustyczna, wokal);
Monika Nawara (skrzypce, wokal);
Magdalena Gil (wokal);
Małgorzata Nawara (skrzypce, wokal);
Kamila Niedośpiał (skrzypce, wokal);
Karolina Kucharzak (wokal);
Weronika Cieżak (skrzypce, wokal);
Milena Kucharzak (wokal);
Zuzanna Nawara (wokal);
Liliana Nadkańska (wokal);
Paweł Bogacz (wokal);
Wojciech Ząbczyński (wokal);
Michał Filipiak (wokal);
Mikołaj Gruszkowski (wokal);
wyśpiewali sobie I miejsce pastorałką "W Betlejem krainie",
Zespół Zagórzańska Młodzież (z kategorii klas 7-8) w składzie:
Wojciech Kucharzak (akordeon, wokal);
Stanisław Nawara (saksofon, wokal);
Mikołaj Kucharzak (saksofon, wokal);
Mateusz Niedośpiał (bęben, wokal)
Alicja Nawara (skrzypce, wokal);
Małgorzata Nawara (skrzypce, wokal);
Zofia Brania (wokal);
Agnieszka Niedośpiał (skrzypce, wokal);
Ewelina Majkowska (skrzypce, wokal);
Joanna Nawara (skrzypce, wokal);
wyśpiewali II miejsce kolędą "Gore gwiazda".
Tydzień później z zaszczytem wzięliśmy udział w Koncercie Laureatów.
Gratuluję wszystkim wykonawcom muzycznych talentów, chęci do współpracy w grupie i zaangażowania. Widać, że muzykowanie sprawia im przyjemność i pozytywnie wpływa na samopoczucie.
red. Honorata Kaleta
Podsumowanie osiągnięć uczniów w I półroczu 2024/2025
Uczniowie szkoły w I półroczu 2024/25 brali udział, w konkursach przedmiotowych i tematycznych:
Małopolski Konkurs Języka Polskiego
Nauczyciel przygotowujący – mgr Dorota Borowiec
Lista uczniów:
- Zofia Brania,
- Ewelina Majkowska
Małopolski Konkurs Matematyczny
Nauczyciel przygotowujący – mgr Maria Kurowska
Lista uczniów:
- Ewa Batko - kl. VIII
- Joanna Nawara – kl. VIII
Małopolski Konkurs Chemiczny
Nauczyciel przygotowujący – mgr Barbara Woś
Lista uczniów:
- Joanna Nawara – kl. VIII
Małopolski Konkurs Geograficzny
Nauczyciel przygotowujący – mgr Zbigniew Kania
Lista uczniów:
- Ewa Batko- kl. VIII
- Joanna Nawara – kl. VIII
Małopolski Konkurs Języka Angielskiego
Nauczyciel przygotowujący – mgr Anna Kawula
Lista uczniów:
- Ewa Batko – kl. VIII
- Zofia Brania – kl. VIII
- Joanna Nawara – kl. VIII
- Agnieszka Niedośpiał – kl. VIII
Małopolski Biblijny Konkurs Tematyczny - ,,Listy św. Pawła do Koryntian”
Nauczyciel przygotowujący – Ks. mgr Mateusz Bochenek
Lista uczniów:
- Filipiak Michał – kl. IV
- Majkowska Ewelina – kl. VII
- Nawara Małgorzata – kl. VI
- Bogacz Paweł – kl. V
- Ząbczyński Piotr – kl. IV
Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II
Nauczyciel przygotowujący – Ks. mgr Mateusz Bochenek
Lista uczniów:
- Dawiec Natalia - kl. VI
- Polański Marcin - kl. VI
- Niedośpiał Mateusz - kl. VII
- Mucha Marcin - kl. VII
- Kucharzak Kamil - kl. VII
- Kucharzak Mikołaj - kl. VII
- Majkowska Ewelina - kl. VII
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny – LEON
Nauczyciel przygotowujący – mgr Agnieszka Bogacz
Lista uczniów:
- Gabriel Michalak kl. II
- Anna Mucha kl. II
- Mikołaj Nawara kl. II
- Magdalena Niedośpiał kl. III
- Miłosz Cieżak kl. III
- Jan Kaleta kl. III
- Alicja Nawara kl. III
Nauczyciel przygotowujący – mgr Maria Kurowska
Lista uczniów:
- Tobiasz Grzyb kl. IV
- Julia Ząbczyńska kl. IV
- Piotr Ząbczyński kl. IV
- Michał Filipiak kl. IV
- Arleta Nawara kl. IV
- Mikołaj Gruszkowski kl. IV
- Paweł Bogacz kl. V
- Weronika Cieżak kl. V
- Małgorzata Nawara kl. V
- Wojciech Ząbczyśki kl. V
- Monika Nawara kl. V
- Kamila Niedośpiał kl. V
- Kacper Kucharzak kl. VI
- Wiktor Kubowicz kl. VI
- Małgorzata Nawara kl. VII
- Alicja Nawara kl. VII
- Joanna Nawara kl. VIII
- Ewa Batko kl. VIII
- Wojciech Kucharzak kl. VIII
- Stanisław Nawara kl. VIII
Nauczyciel przygotowujący – mgr Agnieszka Wróbel
Zintegrowane sprawności :
- Anna Mucha kl. II
- Magdalena Niedośpiał kl. III
- Alicja Nawara kl. III
Małopolski Konkurs Recytatorski ,,Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym”
Nauczyciel przygotowujący – mgr Dorota Borowiec
Lista uczniów:
- Zofia Brania
- Ewa Batko
Zofia Brania - etap wojewódzki
Powiatowy Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej
Nauczyciel przygotowujący – mgr Dorota Borowiec
Szkołę reprezentowały dwa zespoły muzyczne w składzie: Joanna Nawara, Agnieszka Niedośpiał, Małgorzata Nawara (kl. 5), Stanisław Nawara, Wojciech Kucharzak oraz Zofia Brania, Alicja Nawara i Małgorzata Nawara (kl. 7).
Zofia Brania kl. VIII, Alicja Nawara kl. VII i Małgorzata Nawara kl. VII – wyróżnienie.
W konkursie poezji utwory recytowali Zofia Brania i Antoni Żądło.
I GMINNY MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY
,,MISTRZOWSKIE POSUNIĘCIE”
Nauczyciel przygotowujący – mgr Łukasz Szlachetka
Lista uczniów:
Mikołaj Nawara kl. II – udział
Magdalena Niedośpiał kl. III - udział
Gminny Konkurs Ortograficzny ,,Mistrz Ortografii”
Marcin Polański kl. VI – wyróżnienie
Gminny Konkurs Plastyczny ,,Namaluję wiersz Czesława Miłosza”
Nauczyciel przygotowujący – mgr Agnieszka Bogacz
Lista uczniów:
- Lena Wasilewska kl. VIII – I miejsce
- Alicja Nawara kl. III – III miejsce
III edycja czytelniczego konkursu plastycznego na lapbooka ,,Bohaterowie przedszkolnej biblioteczki".
Nauczyciel przygotowujący – mgr Monika Piwko - Bieniek
Oddział przedszkolny 5,6 latki – I miejsce
III REJONOWY Przegląd Kolęd i Pastorałek ,,Bóg się rodzi” w Lubniu
Nauczyciel przygotowujący – mgr Honorata Kaleta
Zespół ,,Gwiazdeczki” - I miejsce,
Zespół ,,Zagórzańska Młodzież” - II miejsce
Plastyczny Konkurs Ekologicznego pt. ”Ja też mogę chronić środowisko”.
Nauczyciel przygotowujący – mgr Agnieszka Bogacz
Lista uczniów:
- Gabriel Michalak kl. II - V miejsce
- Mikołaj Nawara kl. II
- Małgorzata Nawara kl. V
- Paweł Bogacz kl. V – V miejsce
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole to ważna uroczystość. Wnuki mają wtedy okazję podziękować dziadkom za ich miłość. W tym roku obchodziliśmy to święto w piątek, 17 stycznia. W tym wydarzeniu wzięli również udział: Wójt Gminy Mszana Dolna - Pan Mirosław Cichorz, Księża emeryci - Ks. Prałat Tadeusz Dziedzic, ks. Jan Zając i pracujący w naszej parafii ks. Mateusz Bochenek jak również sołtys naszej wsi oraz Radna Powiatowa - P. Helena Kania, za co serdecznie dziękujemy.
Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą w intencji Babć i Dziadków. W szkole dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały energiczny taniec, uczniowie z klas I-III przedstawiły jasełka, a później wspólnie zaśpiewaliśmy STO LAT dla naszych gości.
Mieliśmy również okazję, aby posłuchać kolęd w wykonaniu uczniów klas IV-VIII: Zespołu wokalno-instrumentalnego Gwiazdeczki oraz zespołu Zagórzańska Młodzież. Nie zabrakło również upominków od wnucząt, miłych słów i uśmiechu. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem, który przygotowali rodzice. Wspaniała atmosfera była okazją do wzmocnienia rodzinnych więzi oraz do miłego spędzenia czasu.red. Agnieszka Wróbel
22
Konkurs ekologiczny
W środę 15 stycznia w Urzędzie Gminy w Mszanie Dolnej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie plastycznego konkursu ekologicznego pt. ”Ja też mogę chronić środowisko”. Celem konkursu było uświadamianie dzieciom jak ważne są zachowania proekologiczne w codziennym życia.
Każda szkoła mogła przesłać po dwie prace z danej kategorii. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Gabriel Michalak kl. II, Mikołaj Nawara kl. II, Małgorzata Nawara kl. V i Paweł Bogacz kl. V. Komisja konkursowa przyznała nagrody za zajęcie piątych miejsc dwojgu uczniom z naszej szkoły- Gabrielowi Michalakowi ( kategoria I) i Pawłowi Bogaczowi (kategoria II). Gratulujemy nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów.
Red. Agnieszka Bogacz
Wigilia szkolna
Dnia 20 grudnia 2024r. w naszej szkole, jak co roku mogliśmy uczestniczyć w uroczystej wigilii szkolnej. Spotkanie rozpoczęliśmy jasełkami, które przygotowały klasy 1-3. Przedstawienie wprowadziło nas w świąteczny nastrój, przeniosło w czasy narodzenia Jezusa oraz przypomniało nam piękno tego wydarzenia. Następnie ksiądz Mateusz Bochenek odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa i poświęcił opłatki. Po wspólnej modlitwie, której przewodniczył ksiądz, Dyrektor szkoły złożyła wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły bożonarodzeniowe życzenia. W świątecznej atmosferze połamaliśmy się opłatkami. Na zakończenie naszego spotkania przystąpiliśmy do Wigilii przy pięknie udekorowanym stole, na którym nie zabrakło tradycyjnych dań. W radosnych nastrojach udaliśmy się do domów.
red. Agnieszka Wróbel
1
Archiwum Aktualności