• Świętujemy Dzień Ziemi. Konkursy i Wystawa Fotografii w Szkole

• W ramach obchodów Dnia Ziemi, Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami zorganizowali niezwykłe wydarzenie, które zgromadziło młodych artystów i ekologów. Konkurs fotograficzny ,,Natura w fotografii" oraz konkurs klasowy na ozdobienie drzwi szkolnych w motywie Dnia Ziemi i wiosny okazały się prawdziwym przebojem.
            Konkurs fotograficzny cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów z różnych klas wiekowych. Zadaniem uczestników było uchwycenie piękna natury wokół nas na zdjęciach wykonanych na terenie Kasinki Małej. Konkurs był podzielony na trzy kategorie wiekowe:
            przedszkole, klasy 1-3 oraz klasy 4-8. Młodzi fotografowie prześcigali się w kreatywności, starając się pokazać swoje spojrzenie na otaczający świat. Wszystkie zgłoszone prace były niezwykle inspirujące. Nagrody dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach zostały uroczyście wręczone. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek za udział w konkursie, podkreślając tym samym ich zaangażowanie i talent w dziedzinie fotografii.
            Drugim emocjonującym wydarzeniem było ogłoszenie wyników konkursu na najładniej ozdobione drzwi do klas. Uczniowie poszczególnych klas zostali zachęceni do udekorowania swoich drzwi klasowych w tematyce związanej z Dniem Ziemi i nadejściem wiosny. Kreatywność dzieci nie miała granic! Widzieliśmy przyrodnicze krajobrazy, kwiatowe kompozycje, oraz ekologiczne symbole, które z dumą zdobiły szkolne korytarze. Wszystkie ozdobione drzwi były podziwiane przez społeczność szkolną, a ich autorzy otrzymali zasłużone brawa za zaangażowanie i pomysłowość.
            Wystawa fotografii ,,Natura w fotografii"  jest teraz dostępna do obejrzenia na głównym korytarzu szkolnym. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia wystawy i cieszenia się pięknem natury uwiecznionym przez młodych artystów.
            Dzięki takim inicjatywom nie tylko celebrowaliśmy Dzień Ziemi, ale także promowaliśmy kreatywność, ekologię i zaangażowanie społeczne wśród naszych uczniów. Świętujmy naszą planetę i dbajmy o nią każdego dnia!
            Red. Barbara Woś

• Dzień Strażaka

• Dzień Strażaka w Polsce został ustanowiony w 2002 roku przez Sejm RP, przy nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej. Święto obchodzone jest w dniu upamiętniającym męczeńską śmierć świętego Floriana, patrona strażaków i osób wykonujących zawody związane z ogniem.
            Społeczność naszej szkoły zawsze pamięta o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kasince Małej. Co roku staramy się pokazać iż są oni dla nas naprawdę ważni i doceniamy ich obecność w szkole i poza nią. Tym razem zrobiliśmy druhom OSP małą niespodziankę i delegacja dzieci z naszej szkoły pojawiła się z życzeniami na zbiórce w remizie. Chociaż strażacy byli zaskoczeni, to z wielką radością przyjęli od nas serdeczne życzenia i zaprosili uczniów na słodki poczęstunek.
            Red. Agnieszka Bogacz