W dniu 25 stycznia naszą szkołę odwiedził iluzjonista. Swój pokaz podzielił na cztery etapy dopasowane do muzyki : skocznej, dziecięcej, refleksyjnej i światecznej. Przez ponad godzinę pokazywał swoje umiejętności, do każdej sztuczki angażował inne dzieci, którym dawał możliwość spróbowania swoich sił w magii. Wszyscy uczniowie od przedszkola do klasy 8 z wielkim zaciekawieniem oglądali niesamowity pokaz. Na zakończenie każdy otrzymał figurkę zrobiona z balona.
Wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej nr 3
w Kasince Małej, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci Młodzieży ”Anioły” 2022r. W przedziale wiekowym 7-9 lat, kategorii CERAMIKA
Alicja Nawara z klasy I zdobyła II miejsce, a Magdalena Niedośpiał, również z klasy I otrzymała wyróżnienie. To wielki sukces na skalę krajową. Cieszymy się bardzo i serdecznie im gratulujemy!!!
"Laboratoria przyszłości"
W naszej szkole rozpoczęliśmy pracę na sprzętach pozyskanych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Urządzenia zakupione w ramach projektu są sukcesywnie wykorzystywane na różnych zajęciach edukacyjno-wychowawczych, podczas imprez i uroczystości szkolnych. Klasa 6 w pierwszym semestrze nauki na lekcjach techniki oraz informatyki jako pierwsza miała okazję zapoznać się z „Magią” drukarki 3D. Szkoła posiada drukarkę firmy Sygnis Adventures 3 jest to sprawdzona konstrukcja od jednego z największych producentów drukarek 3D na świecie – firmy Flashforge. Aby drukarka wydrukowała obiekt przestrzenny, musi on zostać wcześniej przygotowany w programie obsługującym grafikę trójwymiarową (przestrzenną). Jednym z najprostszych programów umożliwiających tworzenie modeli przestrzennych jest darmowy program TinkerCAD którego nie trzeba instalować ponieważ jest dostępny on-line, wystarczy tylko przeglądarka internetowa no
i oczywiście Internet. W ramach cyklu lekcji uczniowie mają możliwość dowiedzieć się:
W zakresie modelowania 3D:- czym jest grafika trójwymiarowa i czym różni się od grafiki rastrowej
- czym jest wymiarowanie
- jak pracować w przestrzeni trójwymiarowej
- jak wymiarować bryły, zmieniać ich położenie względem siebie, układać
- jak dodawać i odejmować bryły
- jak wyrównywać i obracać konstrukcje w przestrzeni
- jak wygląda proces inżynierii procesu projektowania i prototypowania
W zakresie obsługi drukarki 3D:
- czym jest druk 3D
- najważniejsze elementy drukarki 3D
- od pomysłu do wydruku, czyli proces druku krok po kroku
- polimery – filamenty, ich rodzaje i właściwości
- jakie parametry wpływają na jakość druku
- proces przygotowania pliku do druku 3D
- wydruk wielu elementów na jednym stole roboczym
W zakresie tworzenia modeli i prototypowania uczniowie stworzą pomoce dydaktyczne oraz przedmioty użytkowe. Każdy z tych projektów jest też wykorzystywany w dalszej części warsztatów. W ramach projektów uczniowie tworzą m.in:
- klocki konstrukcyjne
- breloki do kluczy
- narzędzia pomiarowe
- zasuwkę do drzwi
- gry i łamigłówki logiczne
- pojemniki i organizery
- pieczątki motywacyjne
- cyfry i litery
- stojaki na książki i telefon
Projektowanie przestrzenne i druk 3D pozwalają uczniom na naukę wielu nowych umiejętności i nabywanie wyjątkowych kompetencji. To świetne narzędzie do rozwoju myślenia kreatywnego i logicznego, a także pracy zespołowej. Kształtuje wyobraźnię i uczy skupienia uwagi na realizacji zadania, rozwijając poczucie własnej skuteczności. Uczniowie wypracowują również umiejętności przestrzenne, takie jak wizualizację przestrzenną i rotację mentalną. Nauka pracy z drukarką 3D wpływa na elastyczność poznawczą, pokazując, że każda nowa technologia będzie w zasięgu możliwości uczniów.
Wiesław Wasilewski
9
Dzień Babci i Dziadka
20 stycznia 2023r. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3 w Kasince Małej uroczystość z okazji
Dnia Babci i Dziadka. To jedna z niewielu okazji obchodzona tak hucznie i wesoło w naszym małym, szkolnym zakątku. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą sprawowaną przez ks. Mateusza Bochenka i ks. Jana Zająca w intencji żyjących i zmarłych Babuni i Dziadziusiów. Tuż po niej adoracja przy żłóbku, którą poprowadzili uczniowie klas I-III. Apel szkolny rozpoczęła p. Dyrektor Barbara Tokarza, przywitała zebranych Gości, złożyła im życzenia i zaprosiła do obejrzenia dalszej części artystycznej, w której brali udział przedszkolacy, i klasy IV-VIII. Nie zabrakło także śpiewu kolęd i własnoręcznie zrobionych upominków wręczonych wraz z mocą serdecznych życzeń wszystkim Babciom i Dziadkom.Uroczystość uświetnił swoją obecnością Wójt Gminy Mszana Dolna Pan Bolesław Żaba, za co z całego serca dziękujemy.
45
Sukces wyśpiewany
Uczennica kl. III Małgorzata Nawara zdobyła III miejsce w 3. Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Zimowej i Świątecznej „Świętośpiewanie”, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu.
Zadaniem konkursowym było autorskie wykonanie jednego utworu lub piosenki o tematyce świątecznej lub zimowej w formie wideo, zawierającego obraz oraz dźwięk. Małgorzata Nawara wykonała autorską pastorałkę Doliny Mszanki „Hej gwiazda zaświeciła”. Koncert finalistów odbył się 13.01.2023 r.
Gratulujemy sukcesu! Liczymy na to, że jeszcze bardziej zachęci on uczniów do rozwijania muzycznych zainteresowań.
Relację z występu można obejrzeć pod adresem: https://youtu.be/efA7ZwVDLME
Dorota Borowiec
Świąteczne kartki
Podziękowanie
Kolejne sukcesy naszych uczniów
11 stycznia 2023 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się na okolicznościowym apelu, podczas którego Pani Dyrektor Barbara Tokarz przekazała zebranym wspaniałe informacje o kolejnych osiągnięciach uczniów w konkursach. Otóż Ewelina Majkowska (kl. V) zdobyła wyróżnienie w konkursie „Ubierzmy choinkę dla św. Jana Pawła II”, na który wpłynęło 945 prac, w tym 283 prace z klas IV-VI. Natomiast trio Ewelina Majkowska, Alicja Nawara, Małgorzata Nawara (kl. V) zostało jednym ze zwycięzców konkursu kolęd „Śpiewajmy i grajmy Mu”. Organizatorem obydwóch konkursów był Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!
Nagrodzone wykonanie można obejrzeć pod adresem:
Dorota Borowiec
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie