• ,,Paczuszka dla maluszka"

Akcja w naszej szkole została zorganizowana 3 tygodnie przed świętami Bożęgo Narodzenia tj. od 4.12 do 15.12.

Zebraliśmy 15 paczek wypełnionych środkami higieny osobistej oraz słodkościami. Paczki zostały przekazane w dniu 20 grudnia do Placówki Opiekuńczo-Wyczowawczej .,,Dzieło Pomocy Dzieciom" z Krakowa.

,,W grupie siła"

Taki tytuł nosiła nazwa projektu, na którego realizacje pozyskaliśmy fundusze ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności - Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030. Konkurs na minigranty został ogłoszony przez Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość.

Projekt był podzielony na kilka etapów, których celem było przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.

Pierwszy etap odbył się 7 grudnia, po lekcjach w całej szkole unosił się zapach pierniczków. Wspólnymi siłami zdołaliśmy upiec  ok. 500 pierniczków, pięknie je ozdobić, a następnie zapakować.

Następnie zaprosiliśmy do współpracy babcie, które podzieliły się swoimi recepturami na makowce oraz pierniki. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za ogrom pracy jaki włożyły w tym dniu, ponieważ już od samego rana zarabiały ciasto i pilnowały, aby wszystko pięknie się upiekło. Praca trwała cały dzień.

W planie było również ozdobienie wianków na drzwi, w głównej mierze w realizację tego zadania zaangażowali się nauczyciele i pracownicy szkoły, natomiast wolontariusze przygotowali ułożenie stołów na kiermasz świąteczny, który odbył się 17 grudnia.

Kolejnym a zarazem ostatnim zadaniem, które zaplanowaliśmy były odwiedziny seniorów z okolic Szkoły. Przygotowaliśmy dziesięć paczek zawierających nasze wcześniejsze wypieki i z życzeniami Bożonarodzeniowymi udaliśmy się, aby sprawić im radość.

Wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie do współpracy bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie podczas realizacji założonych celów, które w pełni zostały osiągnięte.

Szkolny Klub Wolontariatu liczy 20 członków z klas V-VIII. Wolontariusze w bieżącym roku
        szkolnym :
        - zorganizowali i przeprowadzili zbiórkę pieniędzy dla chorej absolwentki naszej szkoły
        - mają dyżury w przedszkolu,
        - sprzątali drogę dojazdową do szkoły z liści
        - podjęli współpracę z Stowarzyszeniem Kierunek Przyszłość dzięki, któremu otrzymali
        3,,Karty Dobra” do wykorzystania na zakupy spożywcze w sklepach Biedronka
        ufundowanych przez Fundację Biedronki. Karty zostały przekazane na 10 m-cy rodzinom
        najbardziej potrzebującym.
        - wspólnie z Samorządem Uczniowskim przygotowali zabawę andrzejkową w tym dekoracje
        sali, wróżby, zaplecze gastronomiczne, obsługę kuchni
        - został napisany projekt wniosku o mini grant finansowany ze środków Narodowego