• LET'S GET TO KNOW EACH OTHER!

Cel projektu:
            - Poprawa znajomości  języka angielskiego.
            - Możliwość komunikacji z innymi europejskimi uczniami, używając języka angielskiego
               jako  języka do  wymiany doświadczeń i wiedzy.
            - Wykorzystanie nowych technologii jako środka komunikacji
            - Znaczenie i funkcjonalność języka angielskiego w komunikacji.
            - Nawiązanie znajomości z osobami mieszkającymi w innych krajach

W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy cieszący się dużym zainteresowaniem projekt eTwinning „LET'S GET TO KNOW EACH OTHER!", w którym uczniowie klas V- VIII szlifują  swoje zdolności językowe i używają języka angielskiego w praktyce. Projekt, którego głównym założeniem jest wymiana korespondencji między uczniami, daje uczniom nie tylko możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych w zakresie czytania i pisania w języku angielskim, poznanie różnic i podobieństw kulturowych, ale również pozwala na nawiązanie nowych zagranicznych przyjaźni i pokazanie uczniom, że język angielski jest językiem międzynarodowym.

Nawiązaliśmy współpracę ze szkołą w Sant Salvador  (Majorka, Arta) w Hiszpanii.

Uczniowie są już po wymianie pierwszych listów z podstawowymi informacjami o sobie, na podstawie których zostali oni dobrani w pary, pod względem ich wspólnych zainteresowań. Kolejnym etapem jest samodzielne wykonanie kartki bożonarodzeniowej oraz zredagowanie świątecznych życzeń. Święta zbliżają się wielkimi krokami, a kartki lada dzień będą gotowe i mają dotrzeć do adresatów.

Nad poprawnością językową podczas pisania czuwa nauczyciel języka angielskiego.  Dzięki platformie eTwinning i stronie Twin Space, w bardzo łatwy sposób nauczyciele i uczniowie z partnerskich szkół mogą komunikować się, dokumentować współpracy oraz publikować jej efekty.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej, która jest znajduje się w zamieszczonym poniżej linku.

LET_S_GET_TO_KNOW_EACH_OTHER_.pptx