• PROJEKTY/PROGRAMY

realizowane w roku szkolnym 2023/2024

• Kubusiowi Przyjaciele Natury

• Największy ogólnopolski program edukacyjnych na temat ekologii, ochrony przyrody i życia w zgodzie z naturą, dla przedszkoli i szkół podstawowych (kl. 2-3).

•                  Akademia                         Bezpiecznego Puchatka

• Ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

• Tegoroczna edycja pod kryptonimem
          NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI
          stanie się świetną zabawą, dzięki której, poprzez czytanie,

będziemy pielęgnować w dzieciach

DOBROCZYNNOŚĆ.

Podpowiemy im, jak troszczyć się:

❤️ o siebie,

❤️ o innych,

❤️ o wszystko, co je otacza.

Projekt doskonale wplata się
          w kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2023/2024.

• „Sensorycznie się rozwijam bo skaczę, biegam, badam i dotykam”

• Zmysły odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. To dzięki nim poznajemy świat. One informują nas o otaczającym świecie, pozwalają nam doświadczać przestrzeni wokół poprzez odczuwanie zapachów, widzenie czy słyszenie. Ponadto zmysły pełnią rolę ochronną gdyż ostrzegają nas przed niebezpieczeństwem.

Ogólnopolska innowacja „Sensorycznie się rozwijam bo skaczę, biegam, badam i dotykam” powstała w celu wsparcia rozwoju dzieci poprzez stymulację zmysłów dostarczając im wrażeń sensorycznych w formie zabawowej. W naszej szkole będzie ona realizowana w świetlicy szkolnej.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 – nabór na rok 2023

• Czytanie ma moc

Wzmacnianie kompetencji czytelniczych u uczniów klas I-III

• etweening ,,European Day languages"

• ,,Małopolska Tarcza Antykryzysowa- Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych" Grant 1

• Gmina Mszana realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich.

Celem projektu jest umożliwienie szkołom przejścia z tradycyjnego stacjonarnego modelu kształcenia na model zdalnego nauczania.

• Innowacja pedagogiczna,,Poznajemy kraje Europy"

• Autor: Agata Zięba, wychowawca klasy III

Zasięg innowacji: Programem innowacyjnym zostaną objęci uczniowie klasy III.

Innowacja realizowana będzie na edukacjach: społecznej, przyrodniczej i polonistycznej.

Kompetencje społeczne i obywatelskie umożliwiają poczucie przynależności do społeczności lokalnej, kraju, Unii Europejskiej, Europy i świata. To właśnie te umiejętności, a także świadomość kulturową, ma rozwinąć w uczniach innowacja „Poznajemy kraje Europy”. Nawiązuje ona tym samym do podstawy programowej realizowanej w edukacji wczesnoszkolnej.